Mladší dorost započal nový rok vítězstvím nad Olomoucí!

06.01.2013 · Luboš Olszar
Po třítýdenní pauze ELIOD extraliga pokračuje a na mladé Oceláře čekala Olomouc. Třinečtí museli celé dvě třetiny dotahovat vždy jednogólové manko a až za stavu 2:2 se ve třetí periodě dočkali vedení. To si třinecký celek nenechal uniknout, naopak gólem do prázdné brány stanovil Švaňa finální podobu skóre na 2:4.
23.kolo, neděle 6.1.2013
2:4
Zimní stadion Olomouc
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:2  Branky a nahrávky: 5. Štefka, 31. Heža (Kuba, Štefka) - 20. Jašek (Poruba, Janiczek), 33. Poruba (Jašek), 46. Murín (Švaňa), 59. Švaňa (Tůma). Rozhodčí: Novotný – Doleček, Vožda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 76. Střely na branku: 21:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.
Šoustal M. – Galvas, Škoda, Spurný, Piska, Klvaňa (C), Müller, Kolovrátník, Beutl – Heža J., Malý, Krejčiřík – Štefka, Kuba, Zabloudil M. – Šoustal T., Stryk, Zabloudil Z. – Husták, Abrahám, Holiš
Hlaváč – Radzienciak, Imrich, Janiczek, Adámek (C), Bartko, Krása – Jašek, Mach, Kaukič, Švaňa, Kofroň, Poruba, Zogata, Tůma, Murín, Škorpík.

Jako první se v utkání ozvalo domácí mužstvo. Tomáš Šoustal dostal kotouč před brankoviště, avšak přes levý beton hostujícího gólmana zakončit nedokázal. O dvě minuty později byl jeho spoluhráč úspěšnější. Jan Štefka samostatnou akcí otevřel skóre duelu.

Oceláři mohli zanedlouho srovnat, Jan Poruba trefil pouze konstrukci domácí branky. Hanáci poté dostali výhodu dvou hráčů v poli, ovšem odskočit do dvoubrankového vedení se jim nepovedlo. Naopak více do hry se dostali hokejisté ze severu. V přečíslení tří na jednoho byl brankář Mory proti pokusu Jana Poruby úspěšný, podobně dopadl v sedmnácté minutě i David Kofroň.

Srovnání se Třinečtí dočkali až v poslední minutě úvodního dějství. Ve vlastním oslabení předvedli hosté rychlý protiútok, na jehož konci stál Lukáš Jašek.

Prostřední dějství dlouho nenabízelo pohlednou či nebezpečnou hokejovou akci. Až v osmadvacáté minutě vysunula domácí obrana do samostatného nájezdu Matěje Zabloudila, který bekhendovým blafákem poslal kotouč hodně vysoko.

V polovině duelu se už Hanáci radovali. V početní výhodě se ve skrumáži ve třineckém brankovišti dostal ke kotouči Jakub Heža, který tak poslal svůj tým podruhé v zápase do vedení. To však netrvalo příliš dlouho. Ani ne za dvě minuty dostali Oceláři také nabídku početní výhody a také ji využili. Střelou k pravé tyči se prezentoval Jan Poruba.

Zatímco první dvě periody odstartovali gólově lépe vždy Kohouti, v té třetí se jako první z branky radovali Třinečtí. Jen několik málo vteřin po skončení třineckého oslabení ujel na levé straně Matěj Murín a tvrdou ránou nedal brankáři Mory šanci. Olomoučtí v tu chvíli byli oslabeni o Lukáše Spurného, který sice byl na ledě, ovšem zraněný. První zprávy hovořily o zlomené klíční kosti.

Olomoučtí měli možnost srovnat ve čtyřiapadesáté minutě, kdy ve velkém závaru před hostující brankou nikdo z domácích kotouč za brankovou čáru neprotlačil. Hned z protiútoku zahrozili Oceláři, pokus Denise Škorpíka skončil na břevně.

V samotném závěru nezbývalo Hanákům nic jiného, než zkusit hru bez brankáře. Skórovat se jim ovšem nepovedlo, naopak o utkání definitivně rozhodl Robin Švaňa střelou do odkryté klece.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Výkon musím přiřadit k těm lepším. Bylo to bojovné utkání, Třinec nás jednoznačně herně převyšoval. S naším nasazením jsme byli až do poloviny třetí třetiny vyrovnaným soupeřem, soupeři jsme to hodně znepříjemnili.

Vlastimil Wojnar (HC Oceláři Třinec): Bylo to velmi těžké utkání, Olomouc byla v plné síle. První dvě třetiny byly vyrovnané, bylo tam plno osobních soubojů. V poslední části jsme vítězství šťastně převrátili na naši stranu. Klukům děkuji za kvalitní výkon. Podle mě utkání příliš nezvládli rozhodčí, kteří neměli stejný metr na oba týmy.