Mladí Oceláři v reprezentačních nominacích

04.11.2022 · Martina Sikorová
Juniorská i dorostenecká extraliga vyhlásily přestávku, do akce jdou národní týmy. Oceláři do reprezentačních výběrů Česka a Slovenska vyšlou dohromady 11 hráčů.

Česká dvacítka se představí na domácím turnaji pěti týmů a do Poruby vyrazí taky Oskar Haas, jedno z nejpříjemnějších překvapení letošní sezony. Mladý útočník v partnerském Frýdku-Místku doslova září, v 16 zápasech nasbíral už 15 bodů (7+8) a neušel tak pozornosti reprezentačních trenérů. Turnaje v Ostravě se navíc zúčastní taky český výběr do 19 let, do kterého byli povoláni útočníci Jonáš Jobánek s Michalem Ramikem.

V osmnáctce dodají Oceláři reprezentanty do výběrů Česka i Slovenska. Na turnaji v zámořském Plymouthu se budou v co nejlepším světle chtít ukázat obránce Marek Ročák, který letos naskočil i do několika utkání Tipsport extraligy, a útočník Miroslav Holinka, který v šestnácti letech patří mezi nejproduktivnější hráče juniorského týmu Ocelářů. A v akci bude i třinecký lídr kanadského bodování Adam Cedzo. Slovenský šikula vyrazí reprezentovat na turnaj do německého Füssenu.

Už v noci z pátku na sobotu v kanadském Langley odstartuje neoficiální mistrovství světa hráčů do 17 let. A taky v případě World U17 Hockey Challenge budou mít Oceláři jedno želízko v ohni. A to brankáře Jakuba Milotu, letošní jedničku dorosteneckého týmu. Mezi nominovanými hráči původně figurovalo i jméno Aleše Zielinského, talentovaného beka ale z účasti na reprezentační akci bohužel vyřadilo zranění v horní části těla.

Nejpočetnější zastoupení bude mít Třinec v Příbrami, která bude hostit přátelské zápasy národních týmů do 16 let. Dres se lvem na hrudi obléknou obránce David Holub s útočníkem Robinem Švančarou, za Slovenskou budou bojovat obránce Vladimír Dravecký mladší s útočníkem Michalem Rybnikárem.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno