Mladí Oceláři tmelili tým na akci s hasiči!

22.09.2018 · Martina Sikorová
Závěr letní přípravy si třinečtí dorostenci zpestřili poněkud netradičně a spolu se svými trenéry se vypravili do nedalekého Hrádku, kde na ně čekali tamní dobrovolní hasiči. Ti si pro naděje Ocelářů připravili velmi zajímavý program, o kterém si více můžete přečíst níže. A týmový teambuilding se svěřencům kouče Muchy očividně vyplatil, jelikož mladí Oceláři si na úvod sezóny připsali tři vítězství ze čtyř zápasů! Jak hasičský den a povedený vstup do sezony hodnotili trenér René Mucha a útočník Michal Ramik?

Týmová akce odstartovala prohlídkou hasičské zbrojnice a ukázkou vybavení (kompletů, azbestových obleků, přileb). Poté se všichni přesunuli na fotbalové hřiště, kde se hráči rozdělili do šestičlenných družstev. Kapitánem každého týmu byl jeden z dobrovolných hasičů, který dorostencům pomáhal s plněním disciplíny. A co bylo jejím obsahem? Na to se můžete podívat v přiloženém videu! “Každý tým si sám rozhodl, kdo bude plnit jakou činnost a na splnění úkolu měli všichni pouze jediný pokus,” popisuje trenér René Mucha. “Ze začátku to vypadalo lehce, ale jakmile stojíte na startu, tak už to taková sranda není,” tvrdí útočník Michal Ramik.

Odpoledne s hasiči Hrádku si všichni Oceláři moc užili, o čemž vypovídají další slova hlavního trenéra třineckého týmu. "Akce měla charakter teambuildingu před začátkem mistrovské soutěže a byla spojená s grilováním. Už jsem zažil hodně týmových akcí na úrovni dorostů i juniorek a musím říct, že jsme se s mým asistentem Alešem Machem shodli, že tahle patří k těm nejpovedenějším. Jejím účelem bylo nejen se pobavit, ale hráči také viděli, že o vítězství rozhoduje soudržnost a koncentrovanost celého týmu, stejně jako v hokeji. Mimo to kluci pochopili, že při záchraně životů skutečně rozhodují vteřiny. Chtěl bych poděkovat celému hasičskému sboru HZS Hrádek, především panu předsedovi a vedení. Velkou zásluhu na akci měl také náš vedoucí týmu Pavel Benek, který je členem hasičského sboru a tento den zprostředkoval.”

O pár dní později už odstartovala mistrovská sezóna. Mladí Oceláři v prvních třech zápasech nového ročníku nezaváhali a na svůj účet si připsali tři vítězství! “Se vstupem do soutěže můžeme být spokojeni, co se týče bodového zisku, ale upřímně, teď nás čekají mnohem těžší soupeři. Herně to zatím není to, na co kluci mají. Především v přesilovkách hrajeme moc komplikovaně a chybí nám kreativita a lehkost v zakončení,” hodnotí trenér Mucha.

Vůbec prvním soupeřem třineckého týmu byli mladíci ze Šumperka. Mladí Oceláři i díky vychytané nule Matěje Halouzky tento zápas zvládli bez větších problémů a po zásluze zvítězili 4:0. Po skončení zápasu si hráči s drakem na prsou vůbec poprvé vyzkoušeli také novinku letošní sezony. Pokud totiž utkání skončí po základní hrací době vítězstvím jednoho týmu, duel pokračuje tzv. nadstavbou, jejíž vítěz získá bonusový bod. Co na tuto novinku říká Michal Ramik, které v čase 63:28 přisoudil čtvrtý bod svému týmu? “Je těžké po vyhraném zápase začít zase od nuly. Ale mně se to líbí z důvodu většího prostoru na ledě.”

A podobně vidí celou situaci také hlavní kouč dorosteneckého mužstva. “Prodloužení jako takové je dobrá myšlenka, ale nemělo by rozhodovat o nějakém čtvrtém bodu do tabulky. Maximálně jako dodatkový bod při koncové rovnosti bodů, když se bude dělit tabulka pro druhou část soutěže. Vyhrajete utkání a za tři minuty hrajete znovu. U kluků tím po vyhraném zápase za tři body a hned následné prohře v prodloužení nebo na nájezdy odebíráme radost z vítězství. Tým se má radovat, zařvat si vítězný pokřik a až třeba po desetiminutové pauze by mělo následovat prodloužení. Takový je můj názor po zkušenosti z prvních kol soutěže.”

Po jasné výhře nad Šumperkem zavítali Oceláři na led Techniky a po hladkém vítězství 6:2 si domů přivezli další tři body. O dva dny později už třinečtí dorostenci čelili dalšímu brněnskému týmu, Warrioru a o osudu tohoto utkání se tentokrát rozhodovalo až v samém závěru! Svěřenci trenéra Muchy totiž nejprve ztratili dvoubrankové vedení a necelých sedm minut před koncem o gól prohrávali. O vítězství se ale Oceláři připravit nenechali. V čase 55:59 se Třinci podařilo vyrovnat a dvě minuty nato domácí vstřelili vítězný gól. “Opět jsme ztratili koncentraci při dobře rozehraném zápase. V poslední třetině jsme se ale nevzdali a stále jsme se snažili rozhodnout zápas v náš prospěch, což se nám nakonec i povedlo,” uzavírá Michal Ramik.