Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Miloš Roman: Vrátíme se do dětství

11.01.2023 · Adam Sušovský
Jedním z hokejistů, který si zahrál pod širým nebem, je také slovenský útočník Miloš Roman. Nevšední zážitek si pamatuje ještě z dob, kdy hrál za třinecký dorost. K open air zápasu do Bratislavy se těší i proto, že se odehraje v hlavním městě rodné země.

V roce 2016 jsi zažil zápas pod širým nebem, v Brně jsi tehdy se starším dorostem Ocelářů nastoupil v zápase Za Lužánkami proti Brnu. Co si z toho pamatuješ?

Tenkrát byla zima, led byl trošku horší než v halách, ale atmosféra byla skvělá a počasí vyšlo, byla to paráda. Uvidíme, jaké to s počasím bude v Bratislavě, nicméně je to zase taková příležitost vrátit se do dětství a zahrát si pod holým nebem. 

Hrával jsi jako malý kluk hokej i na rybníce?

Na rybníce ne, ale venku jsme hokej hráli. Před panelákem jsme běhali s balónkem, má to své kouzlo. Je to skvělé zahrát si teď pod holým nebem na ledě hru, která nás tak baví. 

Na co se nejvíce do Bratislavy těšíš?

Doufám, že přijde co nejvíc lidí a jako tým zažijeme novou zkušenost. Těším se na celkovou atmosféru akce a věřím, že si to všichni užijeme. 

Tušíš, jak se na zápas v nezvyklých podmínkách připravit?

To je nevyzpytatelné, hlavně kvůli počasí. Uvidíme, jak to bude v den zápasu vypadat. Určitě se ale musíme nastavit na jednoduchou hru, dostat ji do hlavy. A s tím tam na ten led jít, protože asi nebude nejlepší. Na to musíme být připraveni. 

Možná bude pršet, třeba zažijete pocity hokejistů z dávných dob, kteří měli velké problémy s těžkou promočenou výstrojí...

Třeba nám dají nějakou plášťěnku (směje se). Musíme se s tím vyrovnat, nedokážeme to ovlivnit. 

Je pro tebe zápas v Bratislavě významný i proto, že se hraje na Slovensku?

Od mého domova je Bratislava celkem daleko, ale přijde tam i rodina, která bydlí blíž. Pro ně to bude něco nového, mám radost, že to budou moct zažít. A doufám, že si to všichni užijeme. 

O tom, že si takový zápas musíme užít, se bude pochopitelně hodně mluvit. Zároveň se hraje ale o důležité tři body. Jde to spolu dohromady?

Jedeme tam vyhrát. Je to další ligový zápas a my se musíme dívat na to, že chceme uspět. Nejdeme si tam jen zahrát, jdeme tam uspět.

Celý rozhovor s útočníkem Milošem Romanem si můžete pustit taky v přiloženém videu.

×
Odehrané v 14:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dukla Jihlava