Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Miloš Roman: Mám radost, jak nám to šlape!

19.02.2021 · Martin Stebel
Únor stále bílý - Miloš Roman střílí! V rámci pátečního extraligového kola Oceláři nasázeli Pardubicím šest branek a znovu poskočili na samotné čelo extraligového peletonu. Dvě trefy zaznamenal centr čtvrté formace MILOŠ ROMAN.

Oceláři předvedli dominantní výkon, takový zápas jste si asi vysnili...

Byl to náročný zápas, Pardubice mají výborný tým. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme soupeřům odskočili, potom jsme si vedení už udržovali. Hráli jsme poctivě.

Začátkem prosince jsi právě proti Pardubicím zaznamenal svůj první extraligový gól za Oceláře. Dnes dokonce dvě trefy. Očividně oblíbený soupeř...

Jsem rád za góly, pomohli mi kluci. Hlavně ve druhém případě jsem dostal krásnou nahrávku před branku. Je trochu jedno, kdo skóruje, podstatné je, že se posouváme týmově. Mám radost, jak nám to šlape.

Především druhá branka byla výstavní. Velezkušeného Barulina jsi překonal naprosto precizní střelou na vzdálenější tyč...

Viděl jsem tam drobnou mezírku, počkal jsem si na gólmanův pohyb, zkusil jsem tvrdou střelu pod lapačkou. Byl to docela těžký úhel, ale těší mě, že tam puk zapadl.

Váš tým se dnes prezentoval opravdu parádním výkonem. Vypadá to, že Oceláři znovu šlapou jako po konci podzimního lockdownu...

Doufám, že v tomto trendu to bude pokračovat. Důležité bude, abychom do každého zápasu šli připraveni, abychom nepodcenili žádný detail a hráli poctivě. Nic nepřichází lehce, každý tým se na nás chce výborně připravit.

Pomohlo vám horší období v úvodu roku, kdy jste si kvůli porážkám museli znovu "sednout na zadek"?

Na každý tým může doléhnout menší či větší krize. Jde o to, jak se s tím kdo vypořádá. V té době jsem byl zraněný, ale jsem rád, že kluci rychle našli cestu ven, zabojovali a vrátili se vítěznou vlnu. Tehdy se ukázal týmový duch a pravá síla mužstva.

Foto: Ladislav Adámek