Miloš Roman v Gáboríkově pětce!

01.08.2012 · Růžena Raszková
Třinecký slovenský útočník Miloš Roman byl vybrán do projektu pro mladé talentované hokejisty podpůrného programu Teamu Slovakia a Mariána Gáboríka. Stal se jedním z pěti výherců projektu GÁBORÍKOVA 5KA.

Miloš Roman zaslal krátkou ukázku svých hokejových schopností na facebookový profil Teamu Slovakia a byl vybrán trenérským týmem mezi pětici nejtalentovanějších hráčů.

Každý dal do videa své vlastní kouzlo, kumšt a originalitu, " pochválil soutěžní videa Gáboríkové 5ky mentor projektu Marián Gáborík. "Vybrali jsme dobře. Nyní je na nich, jak to zúročí."

Richard Jakubec, Marek Minárik, Miloš Roman (Třinec), Simon Jellúš a Samuel Mojžíš vyhráli týdenní pobyt na hokejové škole Máriana Gáborika v Trenčíně. Ještě před oficiálním otevřením tréninkového kempu si vybrali výstroj v hodnotě 600 Eur, se kterou jen hodinu nato vyjeli na led.

"Opravdu můžu jít v tomto na trénink? "- zvědavě se vyptávali mladí "gáboríkovci". Brusle, přilby, rukavice a hokejky. Každého nadchlo něco jiného.

Miloš Roman vybírá výstroj s Mariánem Gáboríkem

Po oficiálním uvítání v hokejovém kempu nastoupili výherci ve speciálních dresech do přípravy. "Na začátek to bylo akorát, ani moc, ani málo, " hodnotil úvodní trénink Miloš Roman.

Pro mladé hokejisty je však pobyt v letní škole jen začátek. "Během roku budou mít zabezpečenou komplexní péči s využitím profesionálního trenérské-metodického týmu. Ten pro ně zpracuje návrh pro rozvoj kondičních schopností a optimálně stravování. Absolvují vstupní fyzioterapeutickou prohlídku, získají komplexní návrh na zlepšení výkonnosti," připomněl všechny části projektu Gáborík.

Zdroj Šport.sk

Dnes v 17:30 | Jun.