Mikuláš Zbořil: První branka? V hlavě jsem měl úplně prázdno

13.02.2022 · Šárka Kolková
Oceláři pod Javorovým porazili Pardubice. Dnešní výhrou tak v tabulce české nejvyšší soutěže uhájili první místo. Pardubice dvakrát vedly, ale o náskok přišly. Poté domácí využili přesilovku a rozhodli o vítězství. Utkání hodnotí obránce Mikuláš Zbořil, který vstřelil nejen svůj první gól za Oceláře, ale dokonce v extralize.

Gratulujeme k prvnímu soutěžnímu gólu. Jak hodnotíte utkání?

Děkuji moc za gratulaci. Gól byl důležitý, zvlášť v tomhle zápase, kdy se to dorovnávalo. Tahali jsme se. Věděli jsme, že od druhé třetiny hrajeme líp a můžeme výsledek otočit. Vytvářeli jsme si šance. Vyhraný zápas je pro nás dobrým impulsem.

Od začátku jste dotahovali, ale měli jste i pasáže, ve kterých jste Pardubice přehrávali...

Dalo by se říct. Ani ta první třetina ale nebyla špatná, jenže oproti zbývajícím to byl velký rozdíl. Sestava je taková, jaká je. Někteří jsou na olympiádě a jiní měli zdravotní potíže. Každý tým s tím nějak bojoval a Třinec není výjimkou a jsem rád, že jsme to zvládli.

Cítíš šanci, že by ses na trvalo mohl prosadit v třineckém kádru?

Já si myslím, že jak se vrátí kluci ze zimních her, tak já se vrátím do Frýdku-Místku. Ale užívám si každý moment a každou chvilku, protože ta kabina a ti kluci tady, to je něco neskutečného. Vím, že každý den pro mě může být poslední, ale nějak si to nepřipouštím. Na ledě se snažím odvést maximum a pomoct týmu.

Mohl bys tady zůstat déle vzhledem k tomu, že jsi dnes dal první gól?

Možná ano. Jsem rád, že jsem ho dal. Říkal jsem si, že když ho dám, tak můžu skončit. (smích)

Co ti proběhlo hlavou, když jsi dal branku na 2:2?

Asi nic. Měl jsem v hlavě úplně prázdno. Viděl jsem kluky, jak se radují, a pak mi to došlo. A prostě jsem si jen užil ten okamžik. Měl jsem prázdný pocit plný radosti.

Jak bylo těžké přepnout z oslavy do zápasu?

Soustředil jsem se na to. Vždycky, když jsem dal v první lize gól, měl jsem velkou pohodu. A říkal jsem si, tady určitě nemůžu vypnout. První střídání bylo sice takové divné, ale pak jsem se do toho dostal. Bojoval jsem tak, jak jsem měl.

Jak si svůj gól viděl?

Upřímně? Moc jsem to neviděl. Vím, že Hreho (Patrik Hrehorčák) mi to dal zpoza brány výborně. Plácl jsem to z jedné nohy, zavřel jsem oči a vystřelil, chtěl jsem trefit bránu. Nejsem takový hokejista, abych takhle úmyslně trefil rožek, takže jsem rád, že to vyšlo.

Jak moc stíháš ze střídačky vnímat úroveň zápasů?

První zápas, který jsem odehrál v Karlových Varech, byl takový zjišťující. Sice jsem hrál v české nejvyšší soutěži, ale jsou to dva roky zpátky. Teď je to něco jiného, člověk je zvyklý na tempo první ligy. Domácí zápasy tady se mi hrály super. Už jsem se před publikem nějak adaptoval, ale je to oproti první lize velký rozdíl. Někteří říkají, že ne. Ale ti hráči jsou kvalitou na puku úplně někde jinde.

Díky vítězství s Pardbucemi jste udrželi první místo. Sledujete v kabině tabulku?

Asi ano. Já nevím, jak to sledují kluci, ale přemýšlel jsem nad tím, že když jsem přišel, tak se všechno prohrálo. Říkal jsem si, že jestli se prohraje teď, tak to bude průser. Jsem rád, že jsme udrželi první místo, protože kluci chtějí být první a mít motivaci do play off. Zápas s Hradcem Králové nebyl z naší strany vůbec špatný, ale neměli jsme štěstí. Jsme rádi, že jsme sérii proher neprotáhli.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice