Michael Špaček: Na Třinec budu vzpomínat jen v dobrém!

06.05.2021 · Martin Stebel, Michal Samiec
K Ocelářům přišel teprve v průběhu sezony, ale okamžitě se do třineckého kádru výborně adaptoval a během mistrovské jízdy výrazným způsobem přiložil ruku k dílu. MICHAEL ŠPAČEK ovšem pod Javorovým nebude nadále pokračovat, další životní kapitolu napíše ve Švédsku.

Jeho jméno možná mnoho třineckých fanoušků před jeho příchodem ani nezachytilo. Pardubický odchovanec navzdory mladému věku už hokejově procestoval kus světa: "Tahle sezona byla turbulentní, ve Finsku jsem musel ukončit smlouvu, pak jsem chvíli čekal, co bude dál. Zvažoval jsem něco tady v Česku a rozhodl se pro Třinec. Věděl jsem o jeho ambicích, s tím jsem do toho šel. Tušil jsem, že u Ocelářů chtějí titul. Všechno klaplo tak, jak jsem si naplánoval. Na třinecké angažmá budu vzpomínat jen v dobrém!"

Kreativní útočník si mistrovské oslavy Ocelářů pořádně užil: "Bylo to moc příjemné. Prakticky všechno sice bylo zavřené, slavili jsme proto hlavně v kabině v aréně. Mě to ale nevadilo, prostory tam jsou fakt velké a naopak byla výhoda, že jsme byli celou dobu jako tým pohromadě. Kdybychom se šli podívat někam ven, tak bychom se možná rozdělili po skupinkách. Výborná byla i jízda odkrytým autobusem. Bylo vidět, že celý Třinec hokejem žije."

Už v závěru mistrovského ročníku prosakovaly informace, že příští sezonu bude oblékat dres historicky nejúspěšnějšího týmu Champions Hockey League: "Abych se přiznal, rozhodování bylo poměrně jednoduché. Povedlo se to domluvit zhruba během dvou týdnů. Existovaly sice i jiné možnosti, ale když se pak ozvala Frölunda, nebylo co řešit. Je to jeden z největších evropských klubů, má stejně jako Třinec vysoké cíle. Celkově švédská liga má v Evropě výbornou pověst a špičkovou úroveň. Těším se tam."

MICHAEL ŠPAČEK V OCELÁŘSKÝCH ČÍSLECH