Měli bychom víc střílet, tuší Tomáš Kundrátek

08.04.2021 · Martin Stebel
Bojovali, dřeli, ale třetí semifinálový bod zatím nepřidali. Čtvrteční konfrontace mezi Mladou Boleslaví a Oceláři vyzněl lépe pro Středočechy. A to navzdory faktu, že také tentokrát jako první skórovali svěřenci Václava Varadi. Na úvodní trefě měl zásadní podíl TOMÁŠ KUNDRÁTEK.

Čtvrté utkání série a už počtvrté šli Oceláři do vedení jako první. Nakonec ovšem odcházel z ledu spokojenější rival: "Odstartovali jsme znovu dobře, podařil se nám gól, byly tam nějaké další nadějné šance. Ty se nám ovšem nepovedlo proměnit, což je škoda, protože jsme opravdu byli na vlně. Asi jsme zbytečně kombinovali, nešli jsme přímočaře do brány," hledá příčiny nezdaru.

Necelých sedm minut před závěrečnou sirénou byl třinecký bek s číslem 84 vyloučen: "Šel jsem do brány a stalo se, co se stalo. Dostal jsem sekeru do tváře. Je těžké v takové situaci udržet chladnou hlavu, měl bych se ovšem takového faulu určitě vyvarovat. Bylo to z mé strany zbytečné," mrzí zkušeného defenzora.

Střelecká bilance, stejně jako při prvním utkání v Mladé Boleslavi, znovu vyzněla poměrně výrazně ve prospěch domácího celku (30:17): "Některé situace zbytečně přehráváme, měli bychom víc střílet. Je třeba častěji chodit do brány a házet to tam. Nemyslím si, že mělo vliv to, jestli hrajeme doma či venku. Každý by měl vědět, co má přesně dělat. Naši útočníci dělají před brankou skvělou práci, a my jako beci jim tam musíme dávat víc puků."

V pořadí už páté vzájemné semifinálové střetnutí bude na programu v neděli 11. dubna. Ve WERK ARENĚ střetnutí odstartuje už ve čtrnáct hodin: "Je to náročná série pro oba dva týmy, musíme dobře zregenerovat síly. Podíváme se na video, na soupeře znovu nastoupíme na sto procent. Je potřeba dělat naše věci a vyhrát zápas!"

Foto: Martin Voltr

Dnes v 18:00 | Jun.