Mazi v rozhovoru s fanoušky: Zpívám si, abych nemyslel na blbosti

19.10.2021 · Adam Sušovský
Hostem posledního živého rozhovoru s fanoušky byl na klubovém Instagramu vámi zvolený nejlepší Ocelář uplynulého týdne: Marek "Mazi" Mazanec. Co na sebe práskl?

Od začátku se do telefonu usmíval, dobrá nálada z něj vyřazovala.

A to zdaleka ne jen pro to, že v neděli proti Mladé Boleslavi vychytal své druhé čisté konto v dresů Ocelářům, a proto teď musel fanouškům vysvětlovat, co ho to napadlo před kotlem na oslavu metat kotrmelce.

"Jsme v autě, na cestě z Hradce Králové. Museli jsme tam jezdit na kontroly s malým, protože měl šišatou hlavu a musel nosit helmu. Dneska nám lékař řekl, že je v pořádku a helmičku může zahodit. Už nebude vypadat jako Petr Čech," vysvětloval třinecký gólman fanouškům v živém přenosu, co mu udělalo na začátku nového týdne největší radost.

A pak už přišla řeč na hokej. Jak se mu v Třinci líbí, co si zpívá v brankovišti a proč pořád chytá v rukavicích z Hradce.

Otázek vás fanoušků se sešlo několik desítek. A brankář, který si ihned po příchodu získal sympatie třineckého publika, na ně téměř půl hodiny velmi rád odpovídal.

"Proč si zpívam v brance? Co jiného tam mám dělat? Když na mě nejde žádná střela, je to lepší, než kdybych měl myslet na blbosti. A tak si zpívám třeba... třineckou hymnu. Ale tu starou, od Nohavici," uvedl Mazanec. Mimo jiné vášnivý hráč na kytaru, kterou mu Jarek Nohavica brzy podepíše. "Už mám na kytaře podpis Marka Ztraceného, kluků z Harleye, Tomáše Kluse a taky jednoho kamaráda, co hraje v kapele lokálního významu. Mám tam podpisy všech, co mám rád," popsal Mazanec a rozvedl, co rád poslouchá. "Rozhodně to ale není tak, že bych měl nějaký vyhraněný vkus. Že bych za každou cenu před zápasem musel ve sluchátkách slyšet písničku, bez které bych na led nešel. Když už bych ale měl zmínit žánr, vždycky se mi líbila česká muzika a český folk. Ani Kabáti v hokejové kabině ale nikdy neurazí. Co teda nemusím, to je rap. Stejně jako taková ta tuc, tuc, tuc hudba, co vám vymlátí mozek z hlavy."

"Aby to ale nevypadalo, že si zpívám pořád: V zápase se především snažím koukat na hokej a číst situace, které budou následovat. Zpěv přijde na řadu až v moment, kdy jsem několik minut bez zákroků a začínám být myšlenkami jinak. Celou kariéru říkám, že pro gólmana je nejtěžší umlčet hlas ve své vlastní hlavě."

Fanoušci se zajímali taky o to, jestli má před zápasy nějaké zvyky, které dodržuje. "Žádné rituály nemám. Rozhodl jsem se si žádný nevytvářet, protože bych na ně musel myslet, bál bych se že jsem něco udělal jinak a už bych z toho byl myšlenkama jinde."

Mimochodem: proč teda chytá v rukavicích z Hradce?

"Kvůli koronavirové krizi, která ochromila svět, se zastavily také výroby hokejového vybavení. Dodávky veškeré nové výstroje mají zpoždění, čeká se na ně hodně dlouho a ani mě zatím třinecké věci nepřišly. Poslední zprávy jsou ale dobré: část nové výstroje bych měl dostat v novém týdnu, až odjedeme na trip do Čech," řekl Mazanec.

Spoustu fanoušků zároveň zajímal, jak se mu vůbec v Třinci líbí. A co ho přesvědčilo, aby novou smlouvu podepsal právě tady.

"Byly to rozhodně ambice. Mé osobní, i klubové. Chci být úspěšný. A proto se mi v Třinci líbí. Bydlíme navíc v super vesničce, za barákem máme hory a na zimáku všechno klape, i výsledky jsou dobré. Je to tady krásné."

Odehrané v 18:00 | Muži