Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Mazanec: Dobře odehraný zápas, ale nedávali jsme góly

02.11.2022 · Adam Sušovský
Válka nervů a souboj o to, kdo jako první udělá rozhodující chybu. Neudělal ji nikdo. A tak druhé derby v sezoně za stavu 1:1 po pětašedesáti minutách rozsekly až samostatné nájezdy, v nich byly šťastnější Vítkovice. „Já bych ale řekl, že to z naší strany bylo dobře sehrané utkání. Jediná škoda je, že nám tam nenapadaly nějaké góly,“ řekl gólman Marek Mazanec.

Ani druhé derby sezony třinečtí Oceláři nezvládli, přestože nechybělo málo… Třinec byl do počtu vytvořených šancí aktivnějším celkem, ale brankáře Aleše Stezku dokázal překonat jen Libor Hudáček už na začátku utkání. A to na aktuálně druhý tým tabulky nestačilo. 

Vítkovice zvláštní derby, bez velkých emocí, faulů a strkanic zakončily šťastněji, a díky vítězství v nájezdech berou za výhru 2:1 do Ostravy bonusový bod. 

„Já měl jejich nájezdy nakoukané. Jenže ti kluci udělali stejně něco jiného a ještě své provedení měli skoro dokonalé. Je to vabank, dneska mi to nevyšlo,“ komentoval vyvrcholení zápasu gólman Marek Mazanec. V zápase si připsal 29 úspěšných zákroků, ze hry inkasoval jen jednou. „Ale v nájezdech tři z pěti střel soupeře skončily v brance, prohráli jsme,“ smutnil třinecký gólman. 

A to i proto, že sám cítil, že Oceláři měli navíc. „Bylo to o tom, kdo udělá a neudělá chybu. Já myslím, že z naší strany to bylo dobře odehrané utkání. Jediná škoda je, že nám tam nenapadaly nějaké góly,“ líčil gólman a na dálku pochválil Aleše Stezku na druhé straně: „Chytal výborně… Ale když jsem to tak sledoval přes celé kluziště, říkal jsem si, že bude potřebovat novou vestu. Všechny střely jsme mu narvali do břicha. Musíme trefovat úplně jiná místa v brance,“ řekl Mazanec. 

Novináři se třineckého gólmana zeptali také na pasáž hry ve druhé třetině, kdy Vítkovice přidaly a dočkaly se vyrovnání. „Mně se ale nezdá že bychom jim v té pasáži dovolili něco víc. Možná nás tam párkrát zavřeli, jednou asi na minutu, podruhé na čtyřicet vteřin: Neřekl bych, že bychom jim to nějak ulehčili. Oni museli za stavu 0:1 taky zapnout, pokud tady chtěli odehrát solidní zápas. Setkaly se dvě vyrovnané mužstva, to se stává, že nás zavřou,“ uzavřel Mazanec.