Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Mazanec vytáhl krásný zákrok: Ani nevím, jestli šel puk do branky!

17.10.2021 · Adam Sušovský
Byl to jeden z nejkrásnějších momentů dnešního utkání. Oceláři dokázali přehrát Boleslav 5:0, svému soupeři nedovolili prakticky vůbec nic. Suverénní výhru ale ozdobil i akrobatický zákrok brankáře Marka Mazance: Puk padající za jeho záda reflexivním a taky akrobatickým způsobem hokejkou odpálil pryč.

Marek Mazanec si v dresu Ocelářů připsal druhé vychytané čisté konto. 

"Ale tahle nula patří celému týmu, kluci bránili výborně, je to jejich zásluha," vysekl pochvalu celému týmu Mazanec. 

Třinecký gólman dnes diváky bavil. Po zápase metal při vítězných oslavách kotrmelce na ledě, až se mu z toho motala hlava. Úplně stejně jako při zákroku, který musel vytáhnout v průběhu třetí třetiny. Po dorážce Valentina Claireauxe se kotouč snášel za jeho záda a WERK ARENA jen obdivuhodně zahučela: Mazanec totiž po kotouči za svými zády akrobaticky máchl hokejkou, a její širší části ho odpálil do bezpečí. 

"Já mám ale pocit, že to šlo stejně vedle. Viděl jsem, že je za mnou branka odkrytá, tak jsem jen máchnul kolem sebe. Trefil jsem puk, ale nevím, jestli to k něčemu bylo, možná jsem si spíš tou hokejkou při zákroku mohl nafackovat," smál se Mazanec při rozhovoru s novináři. 

A s humorem vzal i moment z první třetiny, když mu a celému Třinci pořádně zatrnulo. Tvrdé nastřelení Pláňka ze středního pásma totiž Mazancovi propadlo mezi betony, puk nakonec proklouzal jen těsně vedle tyčky. 

"Asi to byl taky nejtěžší moment z celého záppasu. Prvních sedm osm minut Boleslav neměla nic, pak přišla taková dalekonostná střela, která ještě nabrala vítr od ledu. Puk mi propadl, no... Vybral jsem si štěstíčko, kdyby to byl gól, hraje se úplně jiný zápas," zhodnotil Mazanec. 

"Takhle to bylo nakonec pro nás úplně ideální, nic jsme soupeři nedovolili. Věděli jsme, jak budou hrát a podařilo se nám jim vnutit, jak chceme hrát my. Nedopustili jsme hru nahoru dolů, poctivě jsme to zavřeli, nahazovali puky k nim, vybojovali o ně a dávali góly. Jsme spokojení."