Mazanec před bitvou s Hradcem: Co lepšího může extraliga nabídnout?

02.11.2021 · Adam Sušovský, foto: Stanislav Souček
Šlágr 21. kola Tipsport extraligy a v hlavní roli zase třinečtí Oceláři. WERK ARÉNA uvidí dnes v 17:00 souboj prvního s druhým. Oceláři hostí Mountfield a brankář Marek Mazanec má jasno: "Co lepšího teď může extraliga nabídnout?"

Nejen z hlediska postavení obou týmů v tabulce, utkání mezi Oceláři a Mountfieldem bude pro Marka Mazance pochopitelně specifické také proto, že na východě Čech ještě v minulé sezoně působil. "Těším se na ten zápas moc. Hradec hraje nepříjemný hokej směrem dozadu, velmi dobře se vrací. Mají bruslařsky velmi dobře vybavený tým doplněný o velmi šikovné cizince," říká o dnešním soupeři s respektem třinecký brankář.

Oceláři drží sérii sedmi výher v řadě a rádi by ji dnes prodloužili, také Mountfield ale přijede s výbornou formou. V posledních deseti zápasech hokejisté Hradce prohráli jen jednou.

"Přiznám se, že moc nekoukám na to, kolikrát jsme vyhráli. Ráno vstanu a jdu do nového dne, s maximální soustředěností na každé další střídání. Samozřejmě ale vím, že bude hrát první s druhým. Co lepšího může teď extraliga nabídnout? Asi jen takový zápas. Rychlý hokej, ve kterém bude spousta šancí," říká Mazanec.

"Zatím jsme se s klukama z Hradce na dálku nehecovali, to přijde až na stadioně a při rozbruslení. Těším se na to, až bude Smoleňák zase jezdit po ledě a povídat ty svoje kraviny," směje se Mazi, který se velmi rychle stal oblíbencem třineckých fanoušků.

"Musím si akorát vzpomenout, kam ti hráči střílejí a jak řeší nájezdy. Může mi to pomoct i nemusí, protože samozřejmě také oni dobře znají mě. Bude to taková šachová partie," mrkne třinecká jednička.

Mimochodem: Také dnes bude Mazanec chytat ve výstroji, kterou si do Třince přivezl ještě z Hradce. Třinecký gólman stále kvůli pandemické krizi čeká, až mu výrobci pošlou kompletní sadu v třineckých barvách. "Lapačka už mi přišla, budu mít na sobě třineckou. Ale vyrážečka je stále v hradeckých barvách. A betony? Mám jediné, které jsem v Praze ve skladu našel a byly v mé velikosti. Je to tři nebo čtyři roky starý model, ale to se nedá nic dělat. Je doba, jaká je."