Mazanec bavil novináře: Málo gólů padá, protože jsou dobří gólmani

11.12.2022 · Adam Sušovský
Se skvělou náladou přišel do mixzóny mezi novináře gólman Marek Mazanec. Aby taky ne, vždyť Oceláři vyhráli na ledě Pardubic 3:0, takže třinecký gólman zapsal další čisté konto v sezoně.

Třinecký gólman Marek Mazanec byl hlavním hrdinou 28. kola Tipsport extraligy, na ledě Pardubic totiž zaznamenal třetí čisté konto v sezoně a svými zákroky vyloženě dotáhl Oceláře k hodně cennému vítězství 3:0 nad dosavadním lídrem soutěže.

"Skvělý zápas, kluci byli výborní. Odbojovali to vepředu i vzadu, jednou mi tam asi pomohl i Marinčin, jestli tu dorážku chytil on, asi ho budu muset pozvat na oběd. Ale jinak super," usmíval se před diktafony novinářů v Pardubicích třinecký gólman, který v rozhovoru vytáhl několik vtipných hlášek.

Nejprve totiž čelil dotazu, proč v extralize padá málo branek? Přišla blesková reakce: "Protože jsou tady dobří gólmani," rozesmál Mazanec sebe i přítomné novináře. Aby následně hodnotil i výhru, při které Oceláři takřka celý zápas bránili jednobrankové vedení, aby další dva góly na konečných 3:0 přidali v závěru do prázdné branky. "Ale vypadá to, že jsme to tady měli celé pod kontrolou co? Suverénní vítězství," glosoval Mazanec zase s úsměvem.

Pak ale také zvážnil a své původní odpovědi rozvedl. "Bylo to tady dneska strašně náročné. Snad každé čtyři minuty jsem měl zákrok, při kterém to viselo na vlásku. Pardubice hrají tak, že se s pukem moc nemažou. Hodí ho na branku, kde tečují a dorážejí. Úplně klidně ti tady může spadnout za záda i gól po střele, která letí dva metry vedle," řekl Mazanec.

"A co se týče toho, že padá v lize málo gólů, mně přijde, že systémy všech týmů uzrály, je strašně těžké se vůbec dostat do útočného pásma. Všichni mají vzadu velké a silné kluky, co tam pak ti útočníci mají dělat?" uzavřel třinecký gólman.