Matěj Stránský před finále Spengler Cupu: Věřím, že každý z nás v sobě najde sílu!

31.12.2019 · Martin Stebel, foto: KEYSTONE/Gian Ehrenzeller, #SpenglerCup
V nedělním čtvrtfinále proti Ufě zaznamenal šťastný gól ze středního pásma, semifinálová trefa do sítě Ambri-Piotty už ovšem rozhodně nebyla dílem náhody. MATĚJ STRÁNSKÝ poslal v nastavení třinecké Oceláře do finálové bitvy proti Kanadě (úterý 31. prosince od 12:10 hodin) a sebevědomě hlásí: "Když už jsme se dostali tak daleko, proč ten turnaj nevyhrát."

O semifinálovém utkání s Ambri-Piottou

Podali jsme skvělý týmový výkon. Užíváme si to, hrajeme jeden za druhého. Bylo to hrozně těžké, protože únava už se kumuluje, zápasy jdou rychle po sobě a není moc prostor na regeneraci. Řekli jsme si, že se musíme vyvarovat faulů, což se docela dařilo. Prohrávali jsme, ale pak jsme si řekli, že nemáme co ztratit, musíme mít větší sebevědomí na puku. Naše parta se semkla. Když se hraje tak důležitý zápas, člověk v sobě síly najde, vloží do hry těch pět procent, co mu ještě zbývají.

O rozhodujícím momentu v prodloužení

"Fery" Musil posunul puk Rosťovi Martynkovi a chvílí jsem váhal, jestli se pustit k brance. Řekl jsem si, že když je tam rychlonohý Rosťa, určitě ten nastřelený puk dojede, proto jsem zkusil mezi kruhy dobruslit. Bylo štěstí, že gólman byl zalezlý v bráně, hodil jsem mu to pod lapačku.

O aktuální formě Rostislava Martynka

Je neuvěřitelné, co v jeho letech předvádí. V tomhle věku budu rád, když vůbec vstanu z postele. On doslova lítá po ledě, hraje fakt super. Celá jeho lajna hraje skvělý turnaj.

O finálovém duelu proti výběru z Kanady

Kanada nás tady ve skupině porazila, budeme chtít jim to vrátit.  Když už jsme došli tak daleko, proč ten turnaj nevyhrát. To je náš cíl a věřím, že každý v sobě najde nějakou sílu navíc. Nemyslím si, že bude problém hrát třetí zápas ve třech dnech. V Americe jsem to zažil, člověk si na to zvykne. Že žádný český tým Spengler Cup už 37 let nevyhrál? Je na čase, abychom to změnili. Věřím tomu, že tento turnaj nám dodá sebevědomí a až se vrátíme do extraligy, nakopne nás to a pojedeme vítěznou vlnu.

Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno