Martynek, Polanský: Proti Budějovicím to je vždy těžké...

27.11.2009 · Martin Stebel
Premiérový domácí zápas ve druhé polovině extraligové soutěže neskončil pro Oceláře úspěšně. Proti budějovickému Mountfieldu potvrdili, že tento soupeř nepatří k oblíbeným a podlehli 0:2. Při ztichlé domácí kabině zhodnotili nepovedené střetnutí jedni ze služebně nejstarších hráčů - R. Martynek a J. Polanský.

Domácí střelecká nemohoucnost nebere konce. Po minulém nezdaru s Pardubicemi i tentokrát svítila na ukazateli skóre u Ocelářů nula: "Po druhé třetině jsme tušili, že může rozhodnout jediný gól. Proto jsme se snažili víc střílet. Bohužel branku dali hosté, ale nemyslím si, že nás to položilo. Posledních deset minut jsme měli tlak, ale prostě nepadlo tam nic. S těmi Budějovicemi to je vždy složité...," smutně konstatoval Martynek.

Tradičně spolehlivý výkon podal v Třinci Roman Turek. Třinecké střelce častokrát přiváděl skoro k zoufalství. Všimnul si toho i náš respondent: "Znovu nás vychytal. Stříleli jsme na něj docela hodně, ale on je výborný. Puky skoro vůbec nevyráží před sebe, ale všechno hned chytá. Nebylo tam moc šancí na dorážky," hledal důvody střeleckého půstu.

Rostislav Martynek

Na začátku druhé třetiny zahalila Werk arénu tma. Na stadionu vzplála kabelová izolace. Po odvětrání zakouřeného prostoru se mohli fanoušci vrátit zpět na svá místa. Přibližně po dvacetiminutovém přerušení se v zápase pokračovalo dál. Co se v té době honilo hlavou domácím hokejistům?: "Ani na moment jsme neuvažovali, že zápas bude ukončen. Věřili jsme, že světla znovu zapnou. Bohužel kvalita ledu po rozsvícení nebyla nejlepší. První třetina měla tempo, druhá byla ospalejší. Tma nám asi uškodila, chtěli jsme na ně vlítnout, ale nejde se vymlouvat. Podmínky byly pro oba stejné," popisoval události z druhého dějství.

Celých šest třetin si nemohli na domácím kluzišti třinečtí diváci zakřičet gól. Subtilní útočník těžko nachází důvody střelecké neschopnosti: "Nechápu to. Střílíme dost, ale nic tam nepadá. Potřebujeme možná nějaký šťastnější gól, něco doklepnout, došťouchat. Musíme to brzy protrhnout. Doma už jsme dlouho nevyhráli za tři body a máme vůči divákům dluh. Pokud se chceme udržet na špici, je třeba pravidelně bodovat hlavně na vlastním ledě," poznamenal populární Marty, jenž vyzdvihoval i takticky vyspělou hru hostů: "Budějovice skvěle brání, hrají chytře. Je to urputný, silový hokej, který nám nesedí. Řekl bych, že teď hrajeme lépe venku, kde můžeme hrát zezadu. Doma chceme hrát aktivně a to často vyhovuje soupeřům. Doufám, že v Boleslavi předvedeme slušný výkon a neodjedeme s prázdnou," prognózoval nedělní zápas.

Taky Jiří Polanský nesnadno hledal příčiny gólové "diety" svého týmu: "Sám nevím kde je chyba. Neodráží se k nám puky jako dříve, ale na tohle se nejde vymlouvat. Dnes jsme chtěli vyhrát a napravit dojem po Pardubicích, ale zase to bylo utrápené. Na Budějovice zkrátka neumíme. Už to vypadá na nějaký komplex..." okomentoval nelichotivou bilanci s Jihočechy.

Jiří Polanský

Téměř půlhodinová doba temna ve druhé dvacetiminutovce znamenala nepříjemné chvilky nejistoty i pro světlovlasého centra: "Je jasné, že to narušilo průběh zápasu. Ze šatny jsme šli na led plní odhodlání a hned během prvního střídání byla tma. Ale nechci aby to vyznělo jako výmluva. Dnes to bylo z naší strany slabé a neomluvitelné," nebral si servítky k týmovému výkonu.

Ocelářům nešlo upřít snahu, ale zeď jménem Turek byla opět pevná: "Určitě chytal výborně, ale hodně mu pomáhá celý tým. Zahušťují střední pásmo, aktivně napadají naší rozehrávku. Tento styl nám prostě nesedí," uznal.

Další zápas hrají Oceláři v neděli. Soupeřem bude Mladá Boleslav. "Jedeme tam bodovat. Venku nejsme pod takovým tlakem jako doma a můžeme hrát ve větší pohodě. Pevně věřím, že tam uspějeme," dal závěrem naději červeno-bílým příznivcům.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary