Martin Růžička: Vyměnil jsem hokejku a vyšlo to!

25.09.2012 · Daniel Ježek
Pátý zápas, čtvrté vítězství. Po Pardubicích, Karlových Varech a Vítkovicích přišel na řadu nováček extraligy z Chomutova. Oceláři Piráty vysoko přestříleli, dlouho však nemohli najít recept na výborně chytajícího brankáře hostů. K vítězství Slezany svým gólem nakopl Martin Růžička, který hodnotí dnešní duel.

Padesátá šestá minuta zápasu, Oceláři hráli přesilovku. Na levé straně číhal Martin Růžička, po pasu Radka Bonka pálil do prázdné brány. Tehdy ještě narazil na pozorného Kostúra. Stejná situace o pár vteřin později už ale skončila vítěznou brankou. "Brankář tam výborně skočil do prázdné brány a chytil to. Já jsem si to trochu déle zpracovával, z mé strany to mělo být rychlejší. Ta druhá naštěstí vyšla. Jsem rád, že to pomohlo týmu k vítězství," neskrýval radost berounský rodák.

Dramatická koncovka duelu ale vůbec nemusela nastat. Oceláři svého soka přestříleli v poměru 54:33. Obrovskou překážkou Slezanům byl debutant mezi extraligovými tyčemi. "Jejich gólman chytal jako pán Bůh," vysekl "Růža" poklonu hostujícímu gólmanovi. Právě hráč se sedmadvacítkou v jednom kuse testoval připravenost brankáře hostů. "Měl jsem hodně šancí, kdy jsem měl dát gól a bohužel to nevyšlo. Párkrát jsem se na sebe hodně zlobil. Před třetí třetinou jsem zkusil změnit hokejku a naštěstí to pomohlo," usmíval se mistr světa z roku 2010.

Ke střelecké převaze hráčů spod Javorového přispěly časté přesilovky. Z celkového počtu osmi početních výhod Třinečtí zužitkovali tu poslední, nejdůležitější. "Základ úspěchu je dobrý gólman. Neříká se nadarmo, že brankář je nejlepší hráč na oslabení. Dneska chytal výborně," vyzdvihl opětovně výkon gólmana Chomutova a dodal. "My jsme měli určité šance, které jsme měli řešit trochu jinak. Nakonec jsme ale skórovali a to je důležité. Takové upracované vítězství se cení víc, než kdybychom vyhráli 5:0."

Mnohým třineckým fanouškům se v závěrečné periodě za ještě nerozhodnutého stavu mohl vybavit poslední domácí duel s brněnskou Kometou. Také tam byli Oceláři aktivnější, tehdy ale triumfoval soupeř. Dnes tomu bylo naopak. "Já si myslím, že tým se po tom zápase s Kometou poučil. Vypadalo to úplně stejně, jako v utkání s Brnem. Dávali jsme si hodně pozor, aby nám někdo neujel a nerozhodl. To se povedlo," radoval se člen první formace.

Elitní střelec Ocelářů v minulém utkání v Ostravě inkasoval tvrdou sekeru přes ruku. Mnohým by se mohlo zdát, že to dvojnásobného mistra republiky bude limitovat, opak byl ale pravdou. „Ruka mě nijak nelimitovala, na to se nemůžu vymlouvat. Do utkání jsem šel s tím, že na to nemůžu myslet. Párkrát jsem si sice ruku protřepával, to byl ale instinkt. Do utkání jsem šel na sto procent,“ dodal Martin Růžička závěrem.

Snímky z utkání Třinec - Chomutov si můžete prohlédnout zde