Martin Růžička: Vymazat třígólové manko? Už to je pozitivní!

22.01.2019 · Martin Stebel
Ani heroický výkon v závěrečné dvacetiminutovce nepomohl Ocelářům v utkání na libereckém ledě k bodovému zisku. Přesto třinečtí hokejisté za nezlomný charakter a pevnou vůli zaslouží hluboký respekt. "Mohli jsme zápas úplně otočit, šance k tomu byly," mrzí autora vyrovnávací trefy MARTINA RŮŽIČKU.

Dramatická bitva vám nakonec body nepřinesla. Co se honí hlavou po tak náročném utkání?

Hlavou vám běží dost myšlenek. První dvě třetiny byly v našem podání horší, kvůli tomu jsme si zřejmě tady nezasloužili vyhrát. Měli jsme šance zápas dokonale otočit, nepovedlo se to, což nás mrzí. Pokud bychom se ale podívali na celý zápas, Liberec si výhru asi zasloužil trochu víc.

Během necelých tří minut vymazat tři branky proti tak zdatným rivalům. To je docela husarský kousek...

Třetí třetina byla skvělá, podařilo se srovnat, některé góly sice byly šťastnější, ale to není vůbec důležité, na to se historie neptá. Pokud proti takto silnému soupeři dokážete smazat třígólové manko, už to je samo o sobě dost pozitivní zjištění.

Před polovinou utkání se mezi tři tyče postavil Lukáš Daneček. Nevedlo se mu vůbec špatně, že?

Dandys nás opravdu podržel, podal výborný výkon. Nebylo by ale správné, pokud bychom házeli vinu na Šimona, který nás parádně drží prakticky celou sezonu. Někdy prostě takový zápas přijde.

Na druhé straně barikády dnes bojoval Marek Kvapil, lídr kanadského bodování celé extraligy (18+29). Chvíli se zdálo, že by mohl atakovat tvůj rekordní zápis ze sezony 2012/13, kdy jsi v základní části zaznamenal 83 bodů (40+43). Čím je Kvapil výjimečný?

Už dlouho potvrzuje, že je špičkovým hráčem. Je to ale vždy hlavně o dobrých spoluhráčích. Liberec má vynikající kádr, což je důležitý faktor. Marek je strašně šikovný hráč, celou sezonu hraje výborně, přeji mu hodně zdraví a štěstí. Není jednoduché, udělat tolik bodů, musí si všechno ideálně sednout, je třeba mít pevné zdraví. Kvápa měl našlápnuto solidně, můj rekord určitě není nepřekonatelný.

Foto: Jiří Princ