Martin Růžička: Odehráli jsme to solidně

19.01.2014 · Martin Stebel, Tomáš Dolejš
Stoupající trend formy potvrdili Oceláři také na libereckém kluzišti, kde zvítězili tenisovým výsledkem 6:2. Na cenném triumfu pod Ještědem měl nemalý podíl Martin Růžička, jenž vsítil dvě branky a na jedné se podílel asistencí. Díky své produktivitě byl vyhlášen nejlepším hráčem hostujícího mužstva.

Svěřenci Jiřího Kalouse šli do vedení zásluhou Adama Rufera, jehož trefa byla jubilejním stým gólem Ocelářů v letošní sezoně. Druhý kotouč tahal Marek Schwarz z branky po střele Martina Růžičky v desáté minutě: "Přesilovku pět na tři je třeba využít, byla to střela z velkého úhlu. Soupeř vysunul dva hráče, bylo tam na chvilku volné místo, podařilo se mi to trefit," říká muž, jehož statistika "ice-time" se v tomto utkání zastavila na hodnotě 23 minut a 15 vteřin.

Pokud bychom hledali faktor, který rozhodl nedělní duel, důležitým okamžikem byly přesilovky. Liberec totiž těžce pykal za špatnou disciplínu. Hostující mužstvo mělo během zápasu hned tři početní výhody pěti proti třem. Dvakrát z toho byl gól: "Když máte tolik přesilovek, hraje se vám určitě lépe. Ve druhé třetině jsme ale byli v lehké křeči, když se nám dlouho nedařilo dvojnásobnou přesilovku využít. Hodně nám potom pomohla branka Vládi Rotha na 3:2. Pokud bychom v téhle situaci neskórovali, občas se to vymstí, protože soupeř dostane energii a využije to. Díky Bohu, že Roťák dal gól."

Gólová radost M.Růžičky a J.Polanského na libereckém ledě. foto: Radek Petrášek

O osudu utkání se rozhodlo v poslední minutě prostřední periody, kdy Oceláři zasadili rivalům během pouhých třinácti vteřin dva smrtící údery ve vlastním oslabení, což je skutečná kuriozita s nádechem rarity: "Odehráli jsme to solidně, oslabení prostě trénujeme (směje se). Byla to trochu shoda náhod, dvakrát se puk dobře odrazil, sehráli jsme ale ty situace s Bambusem (D.Rákos - pozn. autora) velmi dobře," přiznává pohotový střelec a na téma dvougólového Petra Nedvěda reaguje: "Neřekl bych, že jsme na něj hráli od začátku osobku. Je jasné, že Méďa je výborný hráč. Až ve třetí třetině jsme jej lépe hlídali hlavně během libereckých přesilovek, protože to domácí pokaždé "rozváželi" přes něj. Je to určitě nebezpečný hráč."

Po 40. kole mají Oceláři na svém kontě 65 bodů a jsou stále na šestém místě, které garantuje přímý postup do vyřazovací části. V pátek dorazí do Werk arény v současné době druhý tým extraligy z Hradce Králové: "Dnešní vítězství nás nesmí ukolébat. Moc dobře víme, že v našem herním projevu ještě jsou rezervy. Věřím ale, že doma už body ztrácet nebudeme," doufá závěrem hráč, jenž má aktuálně v kanadském bodování bilanci 14+15.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice