Martin Růžička: Klubový rekord? Děkuji za něj špičkovým spoluhráčům!

22.09.2020 · Martin Stebel
Vstup do sezony na jedničku! Po výhře v Karlových Varech mají Oceláři také skalp Litvínova. Dvě úterní trefy MARTINA RŮŽIČKY pod Krušnými horami znamenají, že je novým rekordmanem v počtu extraligových branek za Oceláře. Střelecké maximum dosud patřilo Jiřímu Polanskému, s počtem gólů 219 je ovšem aktuálně na čele právě útočník s číslem 27, který k tomu potřeboval 424 utkání.

O svém střeleckém maximu v ocelářském dresu

Z minulé sezony jsem tušil, kolik gólů mi chybělo. Je to pro mě velká věc, jsem za to rád. Osobní statistiky většinou moc neřeším, ale tohle je výsledek dlouhodobé práce. Měl jsem v Třinci vždy štěstí na špičkové spoluhráče a za to jim patří díky. Nahrávka mě ovšem pokaždé potěší stejně jako vstřelený gól. Počítá se ale především výhra týmu. Někdy se vám podaří gól či asistence, ale prohraje se a člověk pak určitě nemá takovou radost. Vždy jsem to měl postavené tak, že hlavní je pomáhat mužstvu.

O stěžejních momentech utkání v Litvínově

Klíčové byly asi naše tři góly z přesilovek, to vždy pomůže. Celkově jsme hráli slušný hokej. Když se vám povedou nějaké góly, jste na koni. Dnes to byl kolektivní výkon, jsme rádi, že bereme tři body.

O vynuceném střídání třineckých gólmanů

Snažili jsme se brankářům pomáhat, protože to pro ně nebyla snadná situace. Většinou jste do hry zažraný a ty změny ani pořádně nevnímáte, ale dnes to bylo opravdu hodně neobvyklé. Oba to zvládli výborně, jak Pepa, tak Kuba. Teď jen pevně doufám, že Štěpec bude po té srážce brzy v pohodě.

O úspěšném vstupu do letošní extraligy

Dvouzápasový trip můžeme hodnotit pozitivně. Jeli jsme tady pro dvě výhry a ty se nám povedly. Je ale pouze začátek sezony a máme na čem pracovat. V naší hře se totiž stále vyskytuje mnoho chyb. Urvali jsme ovšem všechny body a jedeme dál. Věřím, že budeme úspěšní i v dalším průběhu sezony.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice