Partnerský klub Nadační fond Dračí studio President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Martin Růžička: 600 bodů v Tipsport extralize!

15.10.2021 · Adam Sušovský, Jiří Vítek
Asistence na úvodní trefě třineckých Ocelářů v zápase proti Pardubicím byla další jubilejní záležitostí v kariéře ofenzivního démona Martina Růžičky: Znamenala už 600. kanadský bod třineckého útočníka v Tipsport extralize.

Nejlepší střelec v historii klubu HC Oceláři Třinec. Nejproduktivnější hráč klubu HC Oceláři Třinec v zápasech play off. Držitel extraligového rekordu v počtu kanadských bodů i nastřílených branek v sezoně. Milníků, které třinecký útočník Martin Růžička ve své úžasné extraligové kariéře překonává, přibývá. 

Asistence u první branky třineckých Ocelářů uzavřela další z nich: Znamenala už 600. kanadský bod Martina Růžičky v nejvyšší české soutěži. 547 z nich nastřádal v třineckém dresu. Přinášíme vám další statistické zajímavosti z výjimečné kariéry trojnásobného extraligového šampióna i mistra světa.

Víte, že? 

Martin Růžička zaznamenal čtyři kanadské body také v zápasech PROTI třineckým Ocelářům? V dresu Znojma Ocelářům před svým příchodem do Beskyd nasázel dva góly a dvě asistence. 

Tušíte, který klub je jeho nejméně oblíbený? 

Je to právě Znojmo, odkud do Třince v roce 2009 přišel. Právě proti Znojmu v jeho poslední sezoně mezi českou elitou, už v dresu Ocelářů, odehrál všechny čtyři zápasy: Skórovat ale nedokázal ani jednou. Znojmo je tak jediným klubem v extralize, proti kterému se Martin Růžička gólově nedokázal prosadit. 

Víte, který je pro Martina Růžičku nejoblíbenější? 

Liberec a Litvínov. Pochopitelně záleží na úhlu pohledu. Proti Liberci je Martin Růžička v kariéře nejproduktivnější, v zápasech s Bílými Tygry posbíral za svou kariéru 58 kanadských bodů (26+31), nejvíce branek ale v životě nasázel do sítě Litvínova: Severočechům dokázal nasázet 28 branek. 

Vzpomínáte si, který zápas byl jeho nejpovedenější? 

5. 10. 2012, utkání s tehdejším Mountfieldem České Budějovice: Oceláři ještě ve staré Werk aréně dokázali - ne příliš oblíbeného soupeře - porazit hladce 5:0. A Martin Růžička se podepsal pod všemi třineckými góly. Tři z nich sám dal, na další dva nahrál. Pět bodů předtím ani potom v jednom zápase až dosud nezaznamenal. 

Dokážete si tipnout, kolik branek v jednom zápase dokázal nastřílet nejvic? 

Jsou to góly.... čtyři. A setsakramentsky důležité. Psalo se datum 28. 3. 2011 a Oceláři v nakonec mistrovské sezoně odvraceli první semifinálový mečbol Slavie Praha. V domácím pátém zápase série dominovali. Zvítězili 6:1 i díky významnému zápisu Martina Růžičky. Jeho čtyři góly Oceláře nakonec nastartovaly k obratu v celé sérii i zisku prvního titulu. 

Článek vznikl na základě statistických dat Jiřího Vítka, hokejového analytika O2 TV Sport.