Martin Růžička se stal podruhé v kariéře nejproduktivnějším hráčem ELH

05.03.2023 · Adam Sušovský
Třinecký rekordman a nejproduktivnější hráč historie klubu Martin Růžička podruhé ve své extraligové kariéře ovládl statistiku kanadského bodování. Dlouholetá opora třinecké ofenzivy zasáhla do všech 52 zápasů základní části, posbírala v nich 52 bodů.

Sedmatřicetiletý útočník Martin Růžička v posledním kole ustál tlak svého týmového spoluhráče Marka Daňa a stal se nejproduktivnějším hráčem letošní sezony Tipsport extraligy. Potřeboval k tomu 52 bodů v 52 zápasech, do kterých zasáhl.

Druhý Daňo za ním zaostál o bod, třetí veterán Tomáš Plekanec z Kladna o tři body.

"Těší mě, že se mi to povedlo. Chci poděkovat všem, kteří mi k tomu pomohli. Vedení, spoluhráči, trenéři," řekl Martin Růžička. "Každý v týmu má nějakou úlohu, jde o to, jak si ji plníme. Třeba ale v play off vylítnou úplně jiní kluci a budeme nakonec oslavovat je," řekl Růžička.

"Určitě ale ještě musím jít pogratulovat Markovi ke střelcům," mrkl Růžička s tím, že je pěkné, jak si to oba tahouni třinecké ofenzívy v sezoně rozdělili. Jeho spoluhráč z útoku se totiž stál prvním zahraničním hráčem, který v samostatné nejvyšší soutěži vyhrál soutěž kanonýrů, Daňo nastřílel devětadvacet branek.

Nejproduktivnější hráč klubové historie a extraligový rekordman Martin Růžička vyhrál bodování dlouhodobé soutěže podruhé v kariéře, přesně po deseti letech. Z třineckých hráčů před ním dokázal bodování celé soutěže vyhrát rovněž dvakrát pouze Richard Král.

"Dnes jsme ale neodehráli ideální zápas. Nevím, jestli už jsme hlavama byli jinde, ale byli jsme za to potrestáni a spravedlivě," vrátil se Růžička ještě k duelu s Mladou Boleslaví, které Třinec prohrál 2:3. Teď už ale všichni myslí na středeční start předkola s Litvínovem. "Bude to těžký soupeř, ale připravíme se na něj a půjdeme s pokorou do bojů."