Martin Růžička před Boleslaví: Je na nás, abychom se z horšího období vykopali

12.01.2021 · Martin Stebel
V úterý se Oceláři představí na ledě Mladé Boleslavi. Třinečtí budou doufat ve střelecké probuzení, které by vedlo k úspěšnému výsledku. Martin Růžička stále čeká na první kanadský bod v roce 2021, naposledy se do statistik zapsal na konci prosince ve Zlíně, kde gólem a dvěma asistencemi rozhodl o vítězství.

Jedno je jisté. Oceláře v úterý čeká velmi zdatný rival, který letos častokrát předvádí atraktivní hokej a trápí "papírově" silnější týmy: "Bolka letos hraje parádně, to platí už od začátku sezony. Prezentuje se dynamickým stylem hry, očekávám proto velice náročné utkání. Boleslav je nepříjemný soupeř, bruslivý, má šikovné hráče. Bude to pro nás velká prověrka. Na zápas se ale dobře připravíme a snad už konečně urveme vítězství."

Boleslav sice po odchodu produktivního Radima Zohorny do Pittsburghu oslabila, ale ve svém kádru má stále Davida Šťastného, který je aktuálně na sedmnácti vstřelených gólech: "Letos má skvělý rok. Speciálně ho ale nesleduju, občas se podívám na nějaký sestřih, proto vím, že letos dává hodně gólů a má i dost nahrávek. Nemůžeme se ale zaměřit jen na jednoho elitního hráče, Boleslav je nebezpečná jako tým."

Třinecký útočník i nadále vévodí kanadskému bodování celé extraligy. S plzeňským Gulašem má aktuálně naprosto vyrovnanou bilanci 11+28. "Růža" ovšem odehrál o jedno utkání méně: "S Milanem se nijak na dálku nehecujeme, soustředím se jen na své výkony, chci týmu pomoct co nejvíc. Že bychom se s Gulim nějak špičkovali, to se opravdu neděje. Když jsme minulý týden hráli v Plzni, lehce jsme to naťukli, ale jinak ne. Máme k sobě respekt."

Oceláři v současné chvíli prožívají útlum a střelecké soužení. Jak z tohoto neradostného stavu ven? "Nelepí nám to. Nemohli jsme čekat, že nám to půjde skvěle celou sezonu. Potkala nás drobná krize, ale tohle období nás naopak může vnitřně posílit. Občas chybí lepší odraz, dorážka. Střel máme poměrně dost, většinou víc než soupeř, ale něco tomu chybí. Mám pocit, že v určitých situacích to trochu přehráváme. Něco jsme si k tomu už s trenéry řekli, je třeba to tam neustále rvát. Stačí jeden, dva góly a znovu to půjde nahoru. Každý tým si projde menší či větší krizí. Teď je na nás, abychom se z toho horšího období vykopali co nejdříve. Nesmí to trvat ale dlouho."

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno