Martin Růžička evropským hráčem měsíce března!

05.04.2011 · Michal Samiec
Anglicky psaný web eurohockey.com, který se zabývá evropským hokejem, jmenuje každý měsíc nejlepšího evropského hráče. Březnové vyhlášení zamířilo do třineckých řad, vítězem se stal Martin Růžička!

Pětadvacetiletý Martin Růžička je berounským rodákem, který prošel mládeží Sparty a Kladna, působil v zámořských juniorských ligách, a do velkého hokeje nakouknul po boku Jiřího Dopity ve Znojmě. Již před znojemským angažmá získal titul jako člen čtvrté formace na Spartě, ve Znojmě působil tři sezóny, během nichž tam nastřílel 30 branek. Velký rozkvět do té doby skrytého střeleckého talentu přišel v létě 2009. Tehdy se stěhoval z extraligové mapy mizícího Znojma místo do Brna, kam se liga stěhovala, do Třince. Během dvou ročníků za Oceláře se stihl představit ve 121 zápasech a nasbíral 129 bodů (64+65), čímž si drží víc než bod na zápas, to je znamení extratřídy.

Pro své výkony v měsíci březnu, kdy s Oceláři bojoval ve čtvrtfinále s Litvínovem a v semifinále se Slavií, získal ocenění Evropský hráč měsíce března portálu eurohockey.com. Připomeňme, že kromě bodových rekordů, které překonává v posledních zápasech, v sérii s Litvínovem vstřelil gól v každém zápase. A když k tomu připočteme poslední tři kola základní části a první zápas semifinále, v těchto utkáních se také radoval, máme zde desetizápasovou sérii s brankou!

Martin Růžička právě otevřel skóre finálové série.

Finálová série i s Martinem Růžičkou mezi Třincem a Vítkovicemi tak v úterý 5. dubna pokračuje svým druhým pokračováním. Hraje se opět ve Werk aréně a úvodní buly je opět v 17:10. Zápas můžete sledovat stejně jako v pondělí – vysílá jej kanál ČT4 Sport, videopřenos bude k dispozici na tv.hokej.cz a textový přenos na onlajny.cz.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno