Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Martin Gernát: Spengler Cup stále roste a zlepšuje se!

25.12.2019 · Martin Stebel
Ještě v minulém roce byl název legendárního stadionu v Davosu Vaillant arena, od letošní sezony se už Spenglerův pohár koná v Eisstadion Davos. Tohle ale není jediná změna, rekonstrukcí prošlo také zázemí místního svatostánku. Všiml si toho také produktivní zadák Ocelářů MARTIN GERNÁT.

Co říkáš na změny, kterými prošla aréna v Davosu?

Aréna opravdu prošla pozitivní změnou. Pamatuji si, že tady ještě loni bylo starší vybavení haly. Teď tu jsou zbrusu nové šatny, všechno vypadá moc hezky, udělala se tady dobrá práce. Když máte v týmu pětadvacet hráčů, včetně dvou gólmanů, potřebujete v šatně opravdu hodně místa. Mám pocit, že se tady prostor rozšířil. Neříkám, že v minulých letech to tady bylo špatné, ale teď se mi zázemí líbí víc. Jsem docela vysoký a přivítal jsem proto, že také lavičky na střídačce jsou vyšší a mám více místa pro své dlouhé nohy.

Letos jsi na nejstarším klubovém turnaji světa už potřetí...

Je tomu tak. Minulý rok to pro mě nebyla první účast na Spengler Cupu. Poprvé jsem tady totiž hrál za Hradec Králové v ročníku 2017/18. Bylo to v sezoně, kdy jsem měl angažmá v Lausanne a Mountfield si mě vypůjčil jen pro tento turnaj. Spengler Cup stále roste a zlepšuje se. Teď hlavně věřím, že dopadneme lépe než minulý rok.

S jakými ambicemi jste přijeli na letošní Spengler Cup? Minulý rok jste tady sice zanechali slušný dojem, ale chybělo víc gólů...

Před rokem jsme tady odehráli dobré zápasy, ale nedařilo se nám v koncovce. Šancí jsme měli dostatek, ale povedl se nám pokaždé jen jeden gól na zápas. Teď věřím, že budeme úspěšnější. Chceme určitě postoupit do semifinále a potom se pokusíme urvat i finále. Máme několik zraněných hráčů, kteří nemohli přijet. Otevírá se ale prostor pro jiné kluky, kteří se mohou ukázat v dobrém světle.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Olomouc