Martin Adamský: Začne nová soutěž, musíme hrát zodpovědně!

26.02.2013 · Martin Stebel
Derniéra základní části letošního ročníku extraligy dopadla pro Oceláře pozitivně. Díky skalpu Plzně udržel Třinec čtvrtou pozici a vyřazovací boje bude zahajovat v pátek 8. března na domácím ledě, kde dorazí mužstvo pražské Sparty. Vítězné střetnutí proti Západočechům okomentoval Martin Adamský.

Vítězné loučení se základní části, ale úvod zápasu nebyl podle vašich představ. Houževnatý soupeř zlobil...

Plzeň byla nepříjemná, kousali nás. Hráli jsme na čtyři lajny a ze začátku to bylo trochu utahanější. V poslední době hrajeme dobře až od druhé třetiny a dnešek nebyl výjimkou. Je to důležitá výhra, ale asi ještě důležitější bylo uspět na Slavii, kde jsme získali jistotu play-off. Nechtěli jsme postup nechávat na poslední chvíli. Před dneškem jsme na tom byli psychicky dobře a věřili jsme, že můžeme vyhrát.

Čím to je, že poslední dva zápasy jste pouze jednou inkasovali a předtím to bylo směrem dozadu mnohem horší?

Pokud perfektně dodržujeme systém, na kterém se před utkáním domluvíme, můžeme pomýšlet na úspěch. Na Slavii jsme celou dobu poctivě bránili a tohle by mohl být recept i do dalších zápasů.

Jak zní hodnocení základní části? Převládaly pozitivní momenty?

Oproti loňsku je to určitě posun dopředu. V průběhu celé sezony jsme se drželi v horních patrech tabulky, nejhůře jsme snad byli na šestém místě. Základní část byla v našem podání výsledková houpačka, ale nakonec můžeme být se čtvrtým místem spokojeni.

Před vámi je čtvrtfinále a série proti Spartě. Co by na mužstvo z metropole mohlo platit?

Play-off je úplně jiná soutěž a nehledíme, proti komu budeme nastupovat. Budeme hrát tak, abychom vše vyhráli a postoupili do dalšího kola. Sparta je myslím hratelná. Všechno je lepší než Zlín, ten jsem si do play-off opravdu nepřál.

Do startu čtvrtfinále zbývá víc než týden času. Na čem bude třeba nejvíce zapracovat, aby to vedlo k vytouženému úspěchu?

V play-off rozhoduje více faktorů. Sudí někdy blbě zapíská, občas vám nešťastně přeskočí puk, mnohdy rozhodují drobné maličkosti. Pokud ale do zápasu půjdeme s tím, že nebudeme moc inkasovat, je naděje na úspěch. Každý z našeho týmu by si měl uvědomit, že teď začíná nová soutěž a bude třeba se k tomu postavit zodpovědně. Bude rozhodovat každá drobnost a všichni k tomu musíme přistoupit stoprocentně!

HC Motor České Budějovice