Martin Adamský: Jeli jsme pro výhru a máme ji

13.03.2013 · Tomáš Vacho
P r a h a - Pro Oceláře nešťastný hokejový večer, po kterém došlo k vyrovnání série s pražskou Spartou, byl plný zvratů. O své dojmy z utkání se s námi podělil dnes nejaktivnější třinecký střelec Martin Adamský, který zaznamenal hattrick.

Třinečtí hokejisté dnes nastupovali na led holešovické Tipsport arény s jednobodovým vedením v sérii a nástup to byl jako hrom – již v šesté minutě vedli o dvě branky. Spartě se ale podařilo dvakrát vyrovnat a nakonec zvítězila po penaltách. Tři branky zaznamenal Martin Adamský, ale radost z toho úspěchu zastínil výsledek zápasu. „Doufám, že ta příležitost ještě přijde, ale ve vhodnější dobu, dnes to totiž nepomohlo, prohráli jsme,“ konstatoval smutně.

Adamského formace dnes tedy byla klíčovou, na ledě byla dost vidět a soupeři zatápěla. „Jsme spolu už od poloviny sezóny, takže si náramně rozumíme. Jsme taková komplexní lajna, všichni tři jsme bruslaři, Jirka ještě k tomu šikovný, já trochu důraznější a Klimoš to taky umí dát, snad to tak bude klapat i dál,“ přál si.

Třinecká třiaosmdesátka měla velkou šanci vstřelit v samém závěru i čtvrtou branku, ale místo střely z dobré pozice přišla přihrávka. „Tohle si nevyčítám, byl tam Růža, to je pravák, přišlo mi to takhle prostě jako nejlepší řešení,“ myslel si.

Jenže o několik minut později Sparta vyrovnala a Třinec opět ztratil zápas v samotném závěru. „Je to asi naše hloupost, dostat dvakrát v poslední chvíli zápasu gól. My si třeba řekneme, že budeme všichni bránit, a pak tam bek vyjede proti – tohle se v play-off stávat nemůže. Série se Spartou je těžká, nejsou to žádní nazdárci, ale třicet sekund do konce nemůžeme takhle propadnout,“ kál se.

Obdržená branka ho velice nazlobila, což způsobilo výbuch nervů, který rozhodčí ocenili desetiminutovým osobním trestem. „To bylo za tu hokejku, prostě mi po obdržené brance vytekly nervy a už to bylo,“ vysvětloval.

Série se tedy stěhuje za stavu 2:2 zpět do Třince, kde bude souboj pokračovat v sobotu. „Chtěli jsme v Praze vyhrát alespoň jeden zápas, což se podařilo, takže ty nervy jsou teď na naší straně,“ počítal.

HC Motor České Budějovice