Marinčin: Užíval jsem si atmosféru a nevadil mi ani déšť

13.01.2023 · Adam Sušovský
Utkání pod širým nebem ovládli slovenští hokejisté v třineckém dresu, velký zájem o ně byl logicky také mezi novináři. Jejich otázkám čelil také obránce Martin Marinčin, v mix zóně děkoval fanouškům za fantastickou atmosféru.

Více než jedenáct tisíc diváků v hledišti, polovina z nich z Třince. Oceláři mají za sebou největší výjezd v klubové historii i vítězství, na které budou vzpomínat i další generace. Pod širým nebem na Národním fotbalovém stadionu v Bratislavě smetli Kometu 6:1, jako nezapomenutelný označil tenhle zážitek také obránce Martin Marinčin.

„Bylo to super! Fanoušci udělali skvělou atmosféru, hrálo se nám skvěle. Osobně mně vůbec nevadilo, že pršelo. Chvílemi mě mrazilo v zádech, klobouk dolů. Jak před fanoušky Třince, tak před těmi z Brna,“ řekl Martin Marinčin. A přiznal, že sledoval také pyro show a dýmovnice, které se v průběhu třetí třetiny v sektorech obou týmů podařilo odpálit. „Koukal jsem na to, fanoušci byli prostě super. Je skvělé to zažít,“ řekl.

Třinecké hokejisty v cestě za jednoznačným vítězstvím nezastavil ani nepříjemný déšť. „Základ je, že jsme vyhráli. Pak už mi nevadil ani déšť, užíval jsem si to. Led byl dnes drsný, pomalý. Bylo zajímavé si to vyzkoušet,“ pokračuje Marinčin.

Oceláři se rozehráli do skvělé formy. Zvítězili podeváté z posledních deseti klání. „Máme silné mužstvo, v hlavách dobře nastavené a dnes se to zase ukázalo,“ uzavřel po výhře 6:1.