Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Marinčin: Repríza finále? Hlavně zápas, který jsme museli vyhrát!

28.09.2021 · Adam Sušovský
Výbuch radosti, euforie zaplněných tribun. Třinečtí Oceláři změnili souboj dvou nejlepších českých týmů posledních let v hokejovou exhibici. Za vítězstvím 7:2 nad Bílými Tygry tým nastartoval svým prvním gólem v Třinci obránce Martin Marinčin.

Byl to jeden z klíčových okamžiků šlágru 9. kola Tipsport extraligy. 

Do konce první třetiny zbývalo něco málo přes půl minuty, když Martin Marinčin na modré čáře v poslední vteřině třinecké přesilovky poslal puk na Petra Kváču, gól! Lehké nahození propadlo za záda Petra Kváči, Oceláři gólem do šatny srovnali stav na 1:1. A ve zbytku celého duelu už žádné další drama nepřipustili. 

"V prvním kole jsem o gól přišel, mé nahození tečoval Marko Daňo. I dnes jsem se ho okamžitě jel zeptat, jestli to tečoval. Zase mi tam totiž stál, ale zase ho musím pochválit. Gólman přes něj nic neviděl. Gól mi osobně hodně mohl," prohlásil Martin Marinčin o své premiérové trefě v dresu Ocelářů. 

"Radost mám ale především z vítězství. Mám sice první gól a už čtvrtý kanadský bod, ale zajímá mě pohled na tabulku. Zajímá mě, kolik bodů bude naskakovat celému týmu. Protože náš cíl v téhle sezoně je jasný," řekl slovenský reprezentant. 

Že se souboj s finálovým rivalem posledních sezon promění v takhle jednoznačnou záležitost, čekal málokdo. Marinčin ale rivalitu v souboji dvou nejlepších týmů posledních let neviděl. "Každý věděl, že se s Libercem hrály poslední dvě finále. Já ale na zápas koukal jako na ten, který musíme vyhrát. Hlavně po tom, co jsme neuspěli v pátek na Kladně," řekl Marinčin. 

Oceláři dnešním vítězstvím poskočili na druhou příčku extraligové tabulky, ztrácejí dva body na vedoucí Mladou Boleslav. A těší je i nejlepší útok v soutěži, v úvodních osmi zápasech Třinec nasázel už 32 branek. Jak ale Marinčin zdůrazňuje, práce pro celý tým zdaleka nekončí. 

Třinec v tomhle týdnu sehraje ještě dva zápasy ve WERK ARÉNĚ, v pátek hostí Karlovy Vary a v neděli Zlín. 

"Máme teď dva dny regenerace a tréninků, pak nás čekají zápasy, které pro skvělé fanoušky na tribunách musíme vyhrát," ví Marinčin. A povedený start sezony hodnotí obezřetně. "Mohli jsem totiž zápasů vyhrát více, ale teď už to nevadí. Je to jen začátek, musíme dál šlapat a držet se na špici soutěže. A když někdy přijde zápas, který se nepovede, musíme v tom následujícím zase vyhrát. Třinec musí své kvality potvrzovat."