Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Marinčin: Máme lepší tým, tenhle zápas jsme měli vyhrát

24.09.2021 · Martina Sikorová, foto Roman Mareš
Těžce hledal slova po utkání v Chomutově třinecký obránce Martin Marinčin. Oceláři na severu Čech ztratili dvoubrankový náskok a podlehli tam hostujícímu Kladnu 3:4 v nájezdech. "Tenhle zápas jsme měli vyhrát," neschovával se za fráze slovenský obránce.

Třinečtí Oceláři v 7. kole Tipsport extraligy neudrželi  vedoucí příčku v tabulce, přestože to dlouho vypadalo, že svůj náskok na dotírající soupeře dokonce zvýrazní. V Chomutově, kde v letošní sezoně hostuje nováček soutěže z Kladna, totiž Třinec ještě deset minut před koncem vedl o dva góly a nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl zápas pro Oceláře nějak zkomplikovat... 

"Byli jsme lepším týmem v zápase, máme lepší tým a stejně jsme zvítězit nedokázali," vyprávěl po utkání naštvaně obránce Martin Marinčin. 

Oceláři si z Chomutova totiž nakonec odvážejí jen bod. Kladno v závěru góly Jaromíra Jágra a Marka Račuka dokázalo zápas srovnata nakonec zvítězilo po nájezdech  4:3. 

"Byli jsme celý zápas lepší tým, jenže pak přišly naše vyloučení, soupeř se dostal do hry a otočil skóre ve svůj prospěch. V prodloužení jsme se snažili, ale soupeř díky vývoji chytil druhý dech a zlomil to na svou stranu," řekl Marinčin, který nechtěl hodnotit čtyři fauly Třineckých v závěrečné třetině. "Máme totiž tým na to, abychom Kladno porazili," řekl. 

Oceláři tak po dnešním kole drží v tabulce druhé místo,  z prvního zápasového tripu  v sezoně se vrací se ziskem čtyř bodů. A čekají je tři zápasy na vlastním ledě v řadě. 

"Lepší by ale bylo se domů vracet se šesti body. Teď jsem naštvaný a zklamaný, čeká nás dlouhá cesta domů. Přes víkend musíme vyčist hlavy a pustit se do nového týdne," dodal Marinčin.