Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Marinčin, Daňo a Roman jsou v nominaci Slováků na olympijské hry

18.01.2022 · Adam Sušovský
Nominace na blížící se olympijské hry v Pekingu se dočkali také tři Slováci z kádru Ocelářů. Trenér slovenské reprezentace Craig Ramsey v sestavě pro vrchol sezony počítá s útočníky Marko Daněm, Milošem Romanem a obráncem Martinem Marinčinem.

Kromě Tomáše Kundrátka by měli na olympijské hry do Pekingu odcestovat další tři hokejisté třineckých Ocelářů. Útočníci Marko Daňo a Miloš Roman spolu s obráncem Martinem Marinčinem figurují v dnešní nominaci slovenské reprezentace trenéra Craiga Ramseyho. 

Všichni tři patří mezi stálice slovenského národního týmu. Devětadvacetiletý obránce Martin Marinčin pojede dokonce už na svou druhou olympiádu, v roce 2014 i v konkurenci hráčů z NHL startoval na Hrách v ruské Soči. A startoval také na třech světových šampionátech. 

Marinčin přišel do Třince před letošní sezonou po sedmi sezonách v NHL. V dosavadním ročníku nastoupil za Oceláře do 32 zápasů, a posbíral v nich 13 bodů za 4 branky a 9 nahrávek. Slovákům z kraje sezony také pomohl v úspěšné olympijské kvalifikaci. 

Velké zkušenosti se slovenským národním týmem má také útočník Marko Daňo, také ten do Třince přišel před letošní sezonou po letech strávených v Severní Americe. Sedmadvacetiletý útočník reprezentoval Slováky na čtyřech světových šampionátech, na olympiádu pojede poprvé v kariéře. Nominace je odměnou za jeho výkony pod Javorovým, kde okamžitě po svém příchodu zapadl na křídlo elitní formace. Daňo letos nastoupil do 28 zápasů, ve kterých nastřílel 9 branek a přidal tři asistence.

Premiéru pod olympijskými kruhy si užije také dvaadvacetiletý Miloš Roman, který Slovensko reprezentoval už na posledním mistrovství světa. Roman prošel třineckou mládeží a do WERK ARENY se vrátil před minulou sezonou po třech sezonach v kanadské juniorce. Od té doby jeho role v týmu Václava Varadi roste. V letošní sezoně Roman nastoupil do 37 zápasů, ve kterých posbíral 18 bodů za 7 gólů a 11 nahrávek. 

Na olympiádu pojede Slovensko rovněž reprezentovat obránce Martin Gernát, který jako výrazná postava třinecké defenzívy pomohl Ocelářům k zisku posledních dvou mistrovských titulů, v letošní sezoně působí ve Švýcarsku.