Marek Trončinský: Udělal bych to i za stavu 0:0

22.08.2014 · Daniel Ježek
Oceláři mají za sebou úspěšný vstup do Champions Hockey League! Slezané na ledě nové Werk arény přivítali třináctinásobného švýcarského mistra, tým SC Bern. Utkání se přeměnilo na jednoznačnou demolici týmu ze země helvétského kříže, hráči s dráčkem na prsou zaznamenali v premiéře mezi evropskou hokejovou elitou výhru 7:0! Parádní branku v zápase vsítil Marek Trončinský, který také hodnotí duel s Bernem.

Činovníci třineckého klubu před sezónou vyhlásili jasné cíle – mistrovský titul v extralize a úspěch v Lize mistrů. Hokejisté v dnešním podvečeru zatím jejich slova dokonale vyplnili. Oceláři před bouřlivou kulisou rozdrtili Bern, diváci ve Werk aréně mohli sledovat nevšední hokejovou podívanou.

Tu okořenila bitka Rostislava Klesly s Justinem Kruegerem, kterou vyhrál třinecký kapitán. K vidění byl i famózní výkon Jiřího Polanského, který dostál svému „Top scorer“ dresu a zaznamenal čtyři body. Nad všemi výkony ale vyčnívá branka obránce Marka Trončinského, který podobně jako Robert Kysela, Marek Malík a Tomáš Hertl, překonal brankáře střelou mezi nohy, navíc při vlastním oslabení. „Udělal bych to i za stavu 0:0. A netrénoval jsem to celou sezónu, jak Kysela když překonal Břízu,“ řekl třinecký obránce po vstupu do Champions Hockey League.

Marku, výsledek 7:0 hovoří jasně, zápas to ale jednoduchý nebyl, že?
„Lehké to nebylo. Do zápasu jsme šli s pokorou, byli jsme připravení na sto procent. Trenéři nám říkali, že to bude hodně těžký zápas. Myslím si ale, že Bern to trochu podcenil. Byli nervózní, nemohli se dostat do hry a začali se prát. Ve druhé třetině nás hodně podržel Šimon Hrubec, pak už jsme ten zápas kontrolovali. Vůbec jsme ale nečekali, že vlastně nevystřelí na bránu v celém zápase.“

Pak jste dal krásnou branku, jak to vypadalo z vašeho pohledu?
„Venca Varaďa mě tam dal na oslabení, říkal: Hlavně zodpovědně. U střídačky jsem vstoupil do jejich rozehrávky, chytil puk a jel. Hned jsem věděl že to udělám. Většinou gólman úplně ujede, naštěstí to tam mezi rukou a tělem spadlo. Jsem za ten gól hodně rád.“

Zdroj: www.gfycat.com

Trénoval jste tu kličku dlouho?
„Ono to zas tak těžké není. Občas jsem to v tréninku zkusil, ale že bych to nějak piloval, to ne. Určitě ne jak Kysela když to dal Břízovi, to zas ne. Celou sezónu to trénovat nebudu.“

Minulou sezónu tuhle kličku předvedl Tomáš Hertl, v zámoří ho pak obviňovali ze zesměšnění gólmana. Nebojíte se podobných reakcí?
„On to snad dával za jiného stavu, já zvyšoval na 4:0. To ještě nebyl rozhodnutý zápas. Možná bychom se o tom mohli bavit, kdyby to bylo ke konci zápasu, když jsme vedli 7:0. Myslím si ale, že je úplně jedno jak ten puk do branky dostanete.“

Vedli jste 3:0, proto jste si dovolil tuhle parádu?
„Já bych to udělal i za stavu 0:0. Nemyslel jsem na to, že když to nedám, tak to nikomu vadit nebude. Zkusil jsem to i loni na Slávii, tam to nevyšlo. Jsem rád, že se mi to konečně povedlo.“

Foto: Lukáš Filipec

Všechno vám dnes vycházelo, dá se říct, že se vám hrálo lehce?
„Občas to tak je, že tam spadne skoro všechno. Jejich brankář asi neměl svůj den, pustil dost laciné góly. Šimon byl o sto procent lepší. Doufám, že jsme se nevystříleli hned v prvním zápase. Myslím, že máme hodně kvalitní tým, máme našlapané čtyři pětky, které bojují o místo v sestavě. Panuje u nás zdravá konkurence, snad v takových výkonech budeme pokračovat.“

Bude těžké zregenerovat do soboty, kdy vás čeká norský Stavanger?
„To bude úplně v klidu. No...uvidíme, abychom tady po dalším zápase neříkali, že jsme nemohli pořádně hrát. (smích) Na regeneraci máme vynikající podmínky, navíc se k týmu připojili další dva maséři, takže teď tady jsou tři. Určitě se dostane na všechny hráče, v dalším zápase budeme opět v nejlepší kondici."

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary