Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Marcinko: Musíme pracovat, dřít a makat celých šedesát minut

23.04.2022 · Klub
Tentokrát to nevyšlo... Oceláři poprvé v sezoně v Praze podlehli Spartě a stav finálové série je srovnaný, 2:2 na zápasy. Porážku 2:5 ve čtvrtém utkání série hodnotí útočník Tomáš Marcinko.

Využívání šancí dnes nebylo takové jako včera. Nebyl hlavní problém, že jsme se netlačili tolik do koncovky? 

Ano i to, ale my jsme dostali góly po našich chybách, které nemusely být. Nebylo to o tom, že by nás soupeř k chybám dotlačil. Některé jsme mohli eliminovat, ale pochopitelně nástup a část druhé třetiny nebyla ideální. Musíme pracovat, dřít a makat celých šedesát minut. To je základ. 

Jak bys shrnul rozdíl mezi první a druhou třetinou? 

Těžko říct, je to vždy v našich rukou, hlavách a nohou. Jsme na ledě, abychom dělali to, co máme. Chyby ale patří k hokeji, stávají se. V nejbližších zápasech se budeme snažit dělat co nejméně chyb. 

Michal Řepík po třetím zápase v sérii říkal, že sice Sparta prohrála, ale v kabině si řekli, že měli mnoho šancí. Nebylo to dnes přesně naopak? 

To je v podstatě úplně jedno, záleží na tom, jestli dáte góly. Můžete mít pět střel na branku, ale když dáte z toho čtyři góly a soupeř o jeden méně, tak je jedno, kolik má střel. Samozřejmě se chceme tlačit do brány a vytvářet si šance, abychom měli větší šanci na úspěch. Budeme makat, bojovat a věřit, že budeme v příštím zápase úspěšní. 

Jak moc důležité bude, že budete hrát nesmírně důležitý pátý zápas před domácími fanoušky? 

Jsme rádi, že budeme hrát další zápas doma, ale všichni vidí, že v sérii každý doma vyhrál i ztratil, takže nechci říct, že to nehrá roli. Ale vždy jde o to, co předvádíte na ledě a já jsem přesvědčený o tom, že do toho dáme vše, co v nás je. Jde hlavně o to, abychom výkon podali celých šedesát minut. 

Dnes jsme sice prohráli, ale pojedeme domů spokojení za stavu 2:2 na zápasy?

Po tomto zápase se to těžko hodnotí, ale na druhou stranu, pokud bychom neuspěli v obou zápasech v Praze, tak bychom byli výrazněji zklamaní. Víme, na čem potřebuje zapracovat, víme, co nám ve třetím zápase přineslo výhru a zároveň dnes přineslo porážku. Máme se z čeho poučit a já věřím, že se poučíme a v dalším zápase budeme úspěšnější. 

Dosavadní čtyři zápasy byly rozdílné, ale v něčem podobné. Dal by se najít nějaký společný jmenovatel série? 

Z naší strany jde určitě o to, abychom makali v každém střídání. Respektive nejen makali, ale dělali to, co máme. Prostě abychom skládali zápas z jednotlivých střídání až do úplného celku. 

Nechybělo oproti třetímu zápasu i více zblokovaných střel? 

Přiznám se, že jsem neviděl statistiku, ale ve třetím zápase jich bylo asi více než dost. Samozřejmě vždy, když to jenom trochu jde, se každý hráč snaží blokovat střely. To je také součástí naši hry. 

Dnes jsme otevřeli na rozdíl od předcházejících tří zápasů otevřeli skóre. Liší se poté styl a přístup z naší strany? A nepadl gól příliš brzy? 

Určitě ne. Na druhou stranu v každém zápase se snažíme dát gól jako první, být úspěšní a vyhrávat. Bohužel se to dnes nepovedlo, věřím, že budeme úspěšnější v dalším zápase. 

Bude podle tebe série na šest nebo sedm zápasů? 

Věřím, že budeme úspěšní a je mi jedno, na kolik to bude zápasů. Uděláme hlavně vše pro to, abychom byli úspěšní.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
Rytíři Kladno