Manželce jsem dnes slíbil gól, smál se Vojtěch Polák

31.01.2010 · Martin Stebel
Nedělní duel dvou nejvzdálenějších extraligových rivalů dopadl lépe pro východní část republiky. V brankově skromném střetnutí zdolal Třinec po prodloužení Karlovy Vary fotbalovým výsledkem 2:1. Autorem úvodní trefy byl Vojtěch Polák. Výraznou postavou zápasu byl i Peter Hamerlík. Oba aktéři se podělili o své pozápasové dojmy.

V humorné náladě vstoupil mezi hlouček žurnalistů střelec úvodní branky Vojtěch Polák. Karlovarský odchovanec zářil spokojeností. Gól z prvního dějství byl jeho premiérovým zásahem do sítě bývalého zaměstnavatele: "Máte správné informace. Zrovna dnes dopoledne jsem manželce říkal, že Varům jsem ještě nedal gól a chtěl to napravit. Konečně to tam spadlo. Manželka mi radila, že to mám zamíchat a střílet do víka," okomentoval ve veselejším duchu svůj gólový příspěvek.

Vojtěch Polák

V zápase s Energetiky domácí trenéři promíchali sestavu a dravý útočník nastoupil ve formaci s Kohnem a Růžičkou: "Tuhle spolupráci mohu hodnotit jen kladně. Láďa a Růža jsou vynikající hráči a myslím, že nám to sedlo. Pokud se v tréninku víc sehrajeme, tak to bude určitě ještě lepší," vyjádřil osobní přání do dalších dnů.

Plavovlasý forvard je v letošní sezóně expertem na dovednostní disciplínu zvanou samostatné nájezdy. Nabízí se tedy otázka, zda-li těsně před koncem prodloužení uvažoval o této variantě: "Musím se přiznat, že jsem chvilku na nájezdy myslel. Potom jsem byl ale rád, že to Láďa trefil. Je určitě fajn, že nebylo další penaltové drama," kvitoval rozhodující zásah třiatřicet vteřin před koncem prodloužení.

Odměnou za dnešní dvoubodový zisk byly dvě bábovky, které hned po zápase donesla do šatny sličná hosteska. Pomůže aspoň symbolicky sladké zpestření k vylepšení střelecké produktivity týmu?: (hlasitě se směje) "Bábovky určitě snědí maséři a nic nezbude. Za sebe mohu slíbit, že za svůj gól donesu do kabiny karlovarské oplatky. To je moc příjemná věc," uzavřel své povídání permanentně vysmátý Polák.

Po několikazápasové pauze dostal v třinecké brance příležitost Peter Hamerlík. Slovenský strážce svatyně rozhodně nezklamal: "Ze začátku tam byla drobná nervozita. Zhruba od poloviny první třetiny se mi ale chytalo dobře. Musím pochválit obětavost kluků v obraně. Byl to hodně náročný zápas. Za dnešní body jsme rádi. Vary jsou velice nepříjemný a důrazný soupeř. Hrají poctivě v defenzivě a proti tak husté obraně se těžko prosazuje," vyzdvihoval kvality loňského mistra.

Peter Hamerlík

Oceláře v posledních zápasech tlačí bota v útočné fázi. Kde spatřuje důvody chabé střelecké produktivity svých ofenzivních spoluhráčů?: "Blíží se play-off a všechny týmy myslí hlavně na obranu. Nechtěji hloupě inkasovat a z toho pramení ta opatrnější hra s menším počtem branek. Třeba se to zlomí ve vyřazovacích bojích a budeme střílet zase mnohem víc branek," prorokuje zlepšení gólového apetitu červenobílé družiny.

Remízovou konfrontaci ukončil brankovým "happy endem" půlminutu před závěrečným klaksonem Ladislav Kohn: "Mohu říct, že jsem už před prodloužením měl v hlavě nájezdy. Podstatné bylo, že jsme přežili to nepříjemné oslabení tři na čtyři. Láďa Kohn to pak trefil hezky. Dnešní dva body mají svou váhu," dodal závěrem unavený, ale spokojený brankář.