Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Máme to ve svých rukou, uvědomuje si Peter Hamerlík

28.02.2016 · Martin Stebel
Byl sice méně zaměstnaným z brankářské dvojice během nedělního střetnutí, přesto několika spolehlivými zákroky proti nepříjemným šancím soupeře výrazně Oceláře podržel. PETER HAMERLÍK své kvality potvrdil i v nájezdovém dramatu a přispěl tak ke dvoubodovému triumfu.

Jak složité je utkání, kdy na gólmana jde o polovinu méně střel, přesto musí neustále udržet stoprocentní koncentraci?

Je pravdou, že většinu hrací doby jsme hráli v plzeňském útočném pásmu, z toho pohledu to byl pro mě těžký zápas, protože nebyl jsem tolik v zápřahu. Škoda, že se nevyhrálo po šedesáti minutách, ale z celkového hlediska musíme být vděční i za dva body.

Plzeň nakonec mohla zvítězit v normální hrací době. Jak vypadala pohledem gólmana ošemetná skrumáž dvanáct vteřin před koncem třetí třetiny?

Byla to nepřehledná situace, v brankovišti byl pořádný zmatek. Nevím, jestli to byl náš hráč nebo soupeř, někdo do mě narazil, branka byla posunutá. Rozhodčí myslím už dříve přerušil hru, gól proto nemohl platit.

Co říct k nájezdům? Z pěti pokusů byl úspěšný pouze jedinkrát Kratěna, gólem neskončila ani "penalta" Erika Hrni...

Snažil jsem se nedělat první pohyb, krom toho nájezdu, kdy jsem inkasoval. Tam jsem šel zbytečně moc brzy na bekhend. Něco jsem chytil, měl jsem i štěstí, mohu být spokojen. Erika samozřejmě dobře znám, hráli jsme spolu snad šest let, za tu dobu vystřídal všechny způsoby, jak zakončit. Přímá střela, bekhendová klička, nebo rána mezi betony. U něj člověk nikdy neví. Šance jsou 50 na 50, protože gólman může znát střelce, ale Erik zase zná moje reakce.

V poslední době dostával mezi třemi tyčemi Ocelářů víc prostoru Šimon Hrubec. Bylo těžké naskočit zpět do zápasového rytmu?

Neřekl bych, už jsem zvyklý. Musíme být vždy připraveni oba, Šimi chytal výborně. Takové zápasy, jaký byl k vidění dnes, kdy jde prakticky o vše, mě opravdu baví, nemám s tím nejmenší problém.

Oceláři při rozhovorech neustále zdůrazňují, že play-off už prakticky hrají delší dobu. Co čekat od posledních dvou duelů základní části?

Myslím si, že hrát se bude v podobném trendu, jak to bylo dnes. Stoprocentní nasazení, musíme makat a nekoukat kolem sebe, nespoléhat na ostatní. Je to v našich rukou.

Jak bedlivě teď v kabině pozorujete vývoj okolo desátého místa, které zaručí předkolo play-off? Je to tam hodně namačkané...

V dnešní době to asi nejde nevnímat, ale nezatěžujeme se tím, záleží jen na nás, jak sezona dopadne. Poslední dva domácí zápasy jsme podali dobré výkony, pokud budeme v tomto duchu pokračovat, nemusíme mít obavy. Nemůžeme a nechceme spekulovat, že někdo nám v této fázi soutěže pomůže. Je to vyloženě náš boj!