Máme stále na čem pracovat, uvědomuje si Břetislav Kopřiva

02.09.2010 · Martin Stebel
Finálová účast v letním Tipsport Cupu nebude v letošním roce pro Oceláře aktuální záležitost. Ve vyřazovací části podlehli na kluzišti plzeňských Indiánů 1:3. O pohárové konfrontaci, ale také o dalších vyhlídkách třineckých jsme si povídali s koučem Břetislavem Kopřivou.

Pohárové semifinále vystavilo Ocelářům stopku. Kde hledat příčiny neúspěchu na plzeňském ledě?

Neměli jsme dobrý vstup do zápasu. Plzeň zahájila velmi aktivně, donutila nás k faulům a vytvořila si výhodu přesilovek. Kvůli tomu jsme hráli podstatnou část pod tlakem. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a byli vyrovnaným soupeřem. Musím uznat, že Plzeň hrála velice chytře. S aktivním forčekingem slavili úspěch už v minulé sezóně, kdy s náskokem vyhráli základní část. Jejich hra má zažitý systém a řád. Nechceme se však na nic vymlouvat. Scházel nám lepší pohyb a disciplína, máme stále na čem pracovat. Porážka nás velice mrzí, chtěli jsme se dostat dál.

Jak už jste avizoval, v první třetině vaši svěřenci zaostávali v pohybu. Čím si osobně vysvětlujete ten laxnější úvod?

Těžko hledat pravé důvody. Je třeba zdůraznit, že před zápasem se nám poněkud rozsypala sestava. Nově třeba scházel David Květoň a museli jsme jednotlivé formace trochu pozměnit. Určitě jsme nepodcenili přípravu, jelikož do Plzně jsme vyrazili o den dříve. Soupeř hrál skutečně výborně. Zavírá mantinely a aktivně napadá rozehrávku. Jsme rádi, že před začátkem ligy nás prověřil takto silný rival. Snad to bude poučení a varování. Hned na dnešním tréninku jsme na tohle reagovali a zaměřili jsme se na agresivnější pojetí hry, dohrávání soubojů, neustálý důraz. Věřím, že to přinese žádoucí efekt.

Extraligová premiéra v Brně se blíží. Co si slibujete od posledních dvou přípravných duelů se Zlínem a ve Vítkovicích?

Pochopitelně očekáváme, že v těchto zápasech by se už mohla vykrystalizovat sestava. Drobnou komplikací jsou pro nás zranění několika hráčů, ale vypadá to, že někteří marodi by se už v nejbližších dnech mohli pomalu vracet do tréninkového procesu. Na začátku příštího týdne chceme mít k dispozici téměř kompletní kádr.

Jaká je aktuální situace ohledně Stanislava Hudce? Přesvědčil vás již o svých kvalitách?

Na Stanovi je patrná snaha probít se do kádru. Musíme ho pořádně prověřit jak v zápasech, tak v tréninku. Chceme získat kvalitu, aby byl skutečným přínosem pro obrannou činnost. Definitivně se v této otázce rozhodneme pravděpodobně až po víkendu.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary