Máme bod, mohly být klidně dva, ví střelec Květoň

05.01.2012 · Eva Dvorská, Martin Stebel
V předehrávaném utkání 36. kola extraligy získal Třinec bod za porážku 4:5 v penaltové loterii na ledě pražské Sparty, současného lídra tabulky. Zásluhou zlepšené hry celého týmu v posledním dějství zaznamenal dvě branky i nejproduktivnější Ocelář sezony - David Květoň.

Vstup do čtvrtečního střetnutí byl pro Slezany povedený. Díky trefě Lukáše Bolfa vedli, poté však byla aktivita na hokejkách Pražanů: "Dnes jsme začali dobře, vedli jsme 1:0 a potom se nám to trochu vymklo z rukou, dostali jsme hloupý gól v půlce třetiny střelou od modré čáry. Druhou třetinu to byl od nás úplný kolaps a v kabině jsme si o přestávce řekli, že do toho musíme vletět a že hrajeme o další zápas. Trenér nám dal nějaké pokyny, co máme hrát. Věděli jsme, že do toho musíme dát víc srdce, což jsme dali a nakonec jsme vybojovali alespoň bod, sahali jsme však po dvou," je si vědom hráč, který v tomto týdnu oslavil 24. narozeniny a jako dárek obdržel od třineckých fanoušků po pražském utkání dort.

Kde vidí hlavní příčiny slabší hry v prostřední dvacetiminutovce, kdy si soupeř vytvořil výhodný náskok?: "Dostali jsme tam tři góly, to se prostě nesmí stávat. Neměli jsme potřebný důraz před bránou a nepokryli jsme si dorážející hráče a ti nám z toho dali dva, řekl bych jednoduché góly, které je dostaly na koně," říká poněkud sklesle.

Novojičínský rodák má pověst kanonýra a potvrdil to právě na ploše Tipsport arény. Nejprve snižoval na 2:4, poté vykřesal jiskru naděje kontaktní brankou: "U prvního gólu se mi to Láďa Kohn snažil nahrát, gólman měl puk pod betonem, ale úplně to nepřikryl, já jsem do toho jenom píchnul a propadlo to tam. Druhá branka byla šťastná, dobře to sehrál Hořák s Klimošem, Klimoš vystřelil, od betonu gólmana se mi to odrazilo přímo na hůl a pak už jen do prázdné brány – takové góly musím dávat," culí se křídelník, jehož bodová bilance aktuálně zní 12 gólů a 12 asistencí.

V neděli zavítá do Třince další silný tým - Pardubice. Jaký recept nabízí pro zdolání východočeského rivala?: "Musíme hrát jako dnešní třetí třetinu, přenést to do dalšího zápasu a taky zlepšit přesilovky, na tom musíme hodně zapracovat a pak by to mohlo být lepší," uzavírá zápasové hodnocení.

Odehrané v 18:00 | Muži