Lukáš Jašek: Budeme potřebovat vaši podporu!

18.03.2016 · Martina Sikorová
Juniorské čtvrtfinále startuje již dnes. Co prozradil před startem série s Hradcem Králové útočník Lukáš Jašek? A co vzkazuje mladý útočník všem třineckým fanouškům?

S juniorkou odehrál před startem play-off zápas proti Spartě a pak naskočil až do druhého osmifinále. Jak se Lukáši Jaškovi po menší pauze s juniory zase hrálo? “S juniorkou jsem trénoval skoro každý den, takže to bylo v pohodě. Sparta byla těžký soupeř a hráli jsme o první místo v tabulce. Byl to smolný zápas, neproměnili jsme hodně šancí a oni vždycky udeřili z brejku. Nakonec jsme skončili druzí a myslím, že se nemáme za co stydět.”

Jak již bylo řečeno, teprve osmnáctiletý hráč v průběhu sezóny naskakoval střídavě za A-tým a juniorku. V čem se tyhle soutěže liší? “Hodně se to liší v rychlosti, máte mnohem méně času než v juniorce a taky v osobních soubojích. Je rozdíl, když vás dohraje 75 kilový junior nebo 100 kilový junior. Na Áčko navíc chodí hodně lidí, udělají atmosféru a to se potom hraje úplně jinak.”

Teď už ale pojďme k vyřazovacím bojů. V posledním zápase osmifinále proti Mladé Boleslavi zafungovala spolupráce nahrávající Lukáš Jašek a zakončující Michal Kovařčík. Jak se třineckým útočníkům hraje v jednom útoku? “Kovy je velmi šikovný hráč, hraje se mi s ním velice dobře. Hodně si spolu rozumíme jak na ledě, tak i mimo něj. Nemám co vytknout.”

Teď už se svěřenci trenéra Varadi pečlivě připravují na Hradec Králové, na který narazí ve čtvrtfinále již dnes. Co od těchto zápasů mladý forvard očekává? “Proti Hradci jsem v juniorce ještě nehrál. Ptal jsem se kluků, říkali, že velice nepříjemně napadají a dohrávají. Tak se na to velice důkladně připravíme a vletíme na to.”

Na závěr pro vás máme pozvánku na dnešní a zítřejší čtvrtfinále. Co všem třineckým fanouškům vzkazuje Lukáš Jašek? “Bude to velice vyrovnaná série. Budeme potřebovat vaši podporu a věřte, že je to velký rozdíl hrát před fanoušky než na prázdné hale! Byli bychom moc rádi, kdyby jste nás přišli dnes a zítra podpořit!”