Lukáš Havel: Přicházím do kvalitního týmu

05.05.2010 · Martin Stebel
Začátek května je tradičně ve všech extraligových týmech obdobím začínající přípravy a taky časem čerstvých personálních změn v kádrech. Ofenzivní sílu Ocelářů pro nový soutěžní ročník doplnil exslávistický Lukáš Havel. Osmadvacetiletý odchovanec jihlavského hokeje se s Třincem dohodl na dvouletém kontraktu.

Juniorský mistr světa z roku 2001 Lukáš Havel přichází do Slezska z pražské Slavie, kde podle vlastních slov absolvoval poměrně zdařilou sezónu: "Z osobního hlediska mohu být se svými výkony spokojený. Povedlo se mi získat docela dost bodů. Vždy to může být lepší, ale ze své hry jsem měl většinou dobrý pocit," hodnotil svůj přínos pro sešívané. Lukášova loňská bilance zní: 11 branek a 16 asistencí v základní části. Pět gólů a tři asistence přidal ve vyřazovací části. V kanadském bodování Růžičkova výběru tak celkově obsadil solidní čtvrtou pozici.

Subtilní útočník redakci prozradil, jak se zrodil jeho přestup do klubu z Werk arény: "Ve Slavii mi končila smlouva a můj agent mě informoval, že zájem má Třinec. Mě se ta nabídka hned líbila a byl jsem rozhodnutý, protože Třinec hraje dobrý ofenzivní hokej, který je blízký mému hernímu stylu. Jsem přesvědčený, že přicházím do kvalitního týmu," vyzdvihoval pozitiva svého nového zaměstnavatele.

Lukáš Havel v akci

Tělesnou konstrukcí sice nevelký (175cm), ale na ledě jej rozhodně nepřehlédnete. Lukášovými přednostmi jsou mimo jiné rychlost a rovněž dobrý tah na branku: "Preferuji ofenzivní pojetí hokeje. Vždycky mě to táhlo spíš před branku, ale umím se přizpůsobit potřebám týmu a klidně občas plním i defenzivnější úkoly. Jakou roli v mužstvu budu mít, to záleží jen na trenérech. Jsem docela adaptabilní," pokoušel se najít svou herní charakteristiku.

Z aktuálního kádru Třince osobně zná hlavně Tomáše Dubu, se kterým před devíti roky vybojoval v Rusku juniorský mistrovský titul: "To už bylo dávno, ale vzpomínky jsou stále hezké. Kromě Tomáše jsem tady moc kluků osobně neznal. V extralize se ale člověk na ledě potkává se spoustou hokejistů, proto snad mohu prohlásit, že většinu mužstva už vlastně v Třinci trochu znám," uzavřel naše povídání ve veselejším duchu.

snímky:www.hc-slavia.cz

HC Motor České Budějovice