Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Lukáš Doudera: Zápas jsem si opravdu užil!

14.09.2014 · Martin Stebel
První extraligové zkušenosti v Tipsport extralize sbírá v těchto dnech teprve šestnáctiletý Lukáš Doudera. V nedělním střetnutí proti Olomouci třinecký mladíček obdržel dostatek prostoru, aby potvrdil pověst jednoho z největších defenzivních talentů v rámci naší země. Snad každý bedlivý pozorovatel musel ve WERK ARENĚ vytušit, že v tomto chlapci dříme obrovský potenciál.

Lukáši, jak šestnáctiletý hokejista vnímá dnešní extraligový start a poměrně velký prostor na ledě?

Je to pro mne obrovská pocta, že mohu ve svém věku nastupovat v A-týmu. Dnešní zápas jsem si opravdu užil. Ze začátku jsem cítil drobnou nervozitu, ale potom to spadlo. Vedli jsme velkým rozdílem, proto mě tam trenéři posílali. Hrozně moc jsem si to užíval.

V samotném závěru jste navíc spolu s bratrem Milanem dostávali prostor v početní výhodě...

Zahrát si v někdy v A-týmu s bráchou, to byl můj sen, který se momentálně plní. Ke konci mě pan Varaďa posílal víc na led, byl to úžasný zážitek. Je tady skvělý kolektiv, kluci vás vždy podporují.Milan a Lukáš Douderové. foto: Petr Rubal

V historii hokeje nenajdeme mnoho bratrských dvojic, které to dotáhly v obraně daleko. Snad jen František a Tomáš Kaberlovi, shodou okolností taky Kladeňáci...

To je pravda. Tomáš Kaberle je mým velkým vzorem. Jsem strašně rád, že jsem dostal od Třince takovou šanci, musím na sobě dál makat.

Zaslechl jsem, že toto utkání osobně sledovali vaši rodiče. Ti museli být náležitě hrdí...

Ano, byli na tribuně. Už v pátek tady byl táta, máma a taky sestra. Dnes to sledovali znovu, ještě jsem s nimi sice nemluvil, ale myslím, že mohou být spokojeni.

×
Dnes v   | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha