Los CHL: Oceláře čeká Lausanne, Lahti a Minsk!

22.05.2019 · Martin Stebel
Středeční los základních skupin letošní Champions Hockey League přisoudil třineckým Ocelářům pestrou paletu soupeřů. Čeští extraligoví mistři v rámci skupiny D změří síly se švýcarským týmem z Lausanne, finským klubem Lahti Pelicans a také běloruským mistrem Junosťem Minsk. Letošní ročník Ligy mistrů odstartuje 29. srpna, poslední kolo základních skupin se pak odehraje 16. října, finále je naplánované na 4. února 2020. Konkrétní termíny všech jednotlivých zápasů základních skupin budou oznámeny v nejbližších týdnech.

Jan Peterek, sportovní ředitel HC Oceláři Třinec: "S losem jsme celkově spokojeni. Přáli jsme si po předchozích cestách strávených zejména po severní Evropě drobnou změnu, což se povedlo. Věřím, že nové destinace budou lákavé i pro naše fanoušky a věřím, že postoupíme ze skupiny do další fáze soutěže."

Lausanne – "Bronzový tým švýcarské ligy, který na medaile dosáhl ve své soutěži po více než padesáti letech. Je to město, kde se uskuteční příští mistrovství světa, takže naši fanoušci se můžou podívat do dějiště příštího světového šampionátu už cca o půl roku dopředu. Švýcarská liga je nesmírně kvalitní, o její síle svědčí, že na bratislavském mistrovství světa má jen ve švýcarském národním týmu sedmnáct zástupců, takže to bude těžký soupeř."

Lahti Pelicans – "Bylo jasné, že jednomu ze skandinávských soupeřů se nejspíš nevyhneme. Dostali jsme tým, který vede z pozice trenéra dřívější vítěz Stanley Cupu Ville Nieminen. Lahti je zajímavé město i proto, že se v něm už šestkrát konalo mistrovství světa v klasickém lyžování – naposledy před dvěma roky - a pyšní se i nejstarším skokanským můstkem ve Finsku. Z hokejového hlediska bude Lahti nesmírně houževnatým soupeřem. Vždyť všech předchozích pět ročníků Champions Hockey League ovládly týmy ze severu Evropy. Je to atraktivní protivník i pro naše fanoušky. V minulosti Lahti prošli například Radek Smoleňák a v uplynulé sezoně nastupovali za Pelikány zase Hynek Zohorna a Jakub Škarek."

Junosť Minsk - "Toto je největší neznámá naší skupiny. Víme, že běloruský hokej je kvalitní a že jeho vlajkovou lodí je Dinamo Minsk, které hraje KHL. Víme, že Bělorusko je zemí, kam by náš fanoušek asi jen tak na dovolenou nevyrazil, nicméně Minsk v souvislosti s hokejem, je to pro hokejové příznivce velká výzva. Už jen z toho důvodu, že to není tak dávno, co se v Bělorusku konalo mistrovství světa a můžu říct, že město Minsk je opravdu krásné."