Los CHL 3. června, Oceláři jsou v prvním koši

27.05.2020 · Martin Stebel
Sezona 2020/21 Champions Hockey League bude zahájena příští týden, kdy se uskuteční los, jenž rozhodne o dvojicích pro první kolo vyřazovacích bojů a jejich následné cestě do finále. Los můžete sledovat ve středu 3. června od 18:00 živě na všech oficiálních digitálních platformách CHL. Úřadující extraligový mistr z Třince se nachází v prvním výkonnostním losovacím koši.

Před zahájením losu CHL byly všechny kvalifikované týmy rozděleny do dvou košů na základě jejich výsledků v domácích soutěžích a umístění těchto soutěží v žebříčku lig CHL. Úřadující mistr CHL, Frölunda Indians, zaujímá v tomto pořadí první místo, proto bude pro los nejvýše nasazeným celkem. Následují vítězové základní části akcionářských lig v tomto pořadí: Švédsko, Švýcarsko, Německo, Finsko, Česká republika a Rakousko.

Původně měla Liga mistrů začít 3. září. S ohledem na pandemii koronaviru byl její start odložen až na 6. října, hrát se bude navíc rovnou systémem play-off.

Rozdělení klubů do losovacích košů - CHL 2020/21

Koš 1: Frölunda Indians, Luleå Hockey, ZSC Lions Curych, Red Bull Mnichov, Kärpät Oulu, Bílí Tygři Liberec, HC Bolzano, Färjestad Karlstad, EV Zug, Adler Mannheim, Lukko Rauma, HC Oceláři Třinec, Red Bull Salcburk, Rögle Ängelholm, HC Davos, Straubing Tigers.

Koš 2: Tappara Tampere, HC Sparta Praha, Vídeň Capitals, Skellefteå AIK, Servette Ženeva, Eisbären Berlín, Ilves Tampere, EHC Biel-Bienne, Junosť Minsk, Cardiff Devils, Grenoble, Stavanger Oilers, GKS Tychy, Aalborg Pirates, Neman Grodno, SønderjyskE Vojens.

Pravidla losu

V každém koši se nachází 16 týmů.

Koš 1: Týmy na 1. – 16. pozici | Koš 2: Týmy na 17. – 32. pozici. Postup losu: Týmy z koše 1 budou náhodně rozlosovány k týmům z koše 2. Los rozdělí dvojice pro první kolo play-off.

Kluby ze stejné země nemohou být pro první kolo play-off nalosovány proti sobě.

V případě, že by proti sobě byly nalosovány kluby ze stejné země, bude naposledy vylosovaný tým s pomocí programu umístěn do nejbližší následující dvojice, v níž k tomuto konfliktu nadále nedojde.

V dalším průběhu soutěže už k žádným dalším losům nedojde. Týmy budou po celou dobu play-off následovat svou pozici v pavouku play-off.