Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Liga mistrů? To byl podstatný důvod, proč jsem v Třinci, říká Roberts Bukarts

29.08.2018 · Martin Stebel
Tohoto chlapíka rozhodně nepřehlédnete. Nejen díky svým žlutým tkaničkám a téměř kamennému obličeji se skromnou dávkou emocí po vstřelených gólech. V přípravných zápasech zaujal především produktivitou (4+2) a velkou herní inteligencí. Kapitán lotyšského národního týmu a ofenzivní posila Ocelářů ROBERTS BUKARTS netrpělivě vyhlíží Ligu mistrů, kterou dosud nehrál.

Roberts, musím se zeptat, žluté tkaničky na tvých bruslích jsou ještě nostalgickou vzpomínkou na barvy zlínského klubu, kde jsi naposledy působil?

(Usmívá se) Ne, žlutá barva nemá žádnou souvislost se Zlínem. Tuhle barvu tkaniček jsem používal už v době, kdy jsem ještě hrál v Lotyšsku za Dinamo Riga. Nemá to žádnou skrytou symboliku, prostě se mi ty tkaničky líbily.

Mluvíme spolu po tréninku, který byl docela náročný. Jsou třinecké tréninky hodně intenzivní v porovnání s tím, co jsi zažil v minulých klubech?

Tréninkové dávky jsou tak akorát. Není to ani příliš náročné, ani příliš jednoduché. Zažil jsem týmy, kde se trénovalo až moc, naopak jsem zažil i takové kluby, kde tréninky byly málo intenzivní a člověk se ani nezapotil. Tady v Třinci je to vyvážené.

Jak zatím hodnotíš třinecké angažmá? Funguje vše, tak jak má?

Všechno je v naprostém pořádku. Kabina, posilovna a regenerace - to vše je fantastické. Takové podmínky jsem ještě nikde v kariéře nezažil. Myslím, že jsem dobře zapadl do kolektivu, spoluhráči jsou fajn, pomáhají mi trenéři, vedení klubu je rovněž maximálně vstřícné. Nedávno mi například pomohli při hledání bytu, už proto u sebe mohu mít svou rodinu, což je vždy důležité pro osobní pohodu.

Velmi slušně to zatím šlape taky na ledě. V přípravě jsi v každém utkání vstřelil gól a očividně to klape i ve formaci s T. Marcinkem a M. Růžičkou...

Je opravdu radost a potěšení, když můžete hrát s takovými hráči, jakými jsou Martin a Tomáš. Oba dva už v kariéře něčeho dosáhli, mají přehled ve hře, jsou to inteligentní hráči. Jako velké plus vnímám i to, že umí komunikovat a analyzovat různé situace na ledě. Doufám, že i během sezony se nám bude dařit.

V pátek startuje Champions Hockey League. S touto soutěži zatím nemáš zkušenost. Jaká jsou tvá očekávání?

Abych se přiznal, tohle byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem do Třince vůbec přišel. Nikdy jsem tuhle ligu nehrál, proto jsem velmi zvědavý, jak to vše bude probíhat. Na Ligu mistrů se upřímně těším a doufám, že nám pomohou fanoušci.

Jako stabilní člen lotyšské reprezentace asi máš vytvořený názor na sílu švédského a finského hokeje, které se ve WERK ARENĚ během víkendu na klubové úrovni objeví...

Řeknu jen jedno. Je úplně jedno, kdo proti vám stojí. Finský a švédský hokej je samozřejmě kvalitní, ale my se absolutně nemůžeme dívat na soupeře a lámat si hlavu, co na ně vymyslet. Je třeba se plně koncentrovat pouze na vlastní výkon a potom je možné porazit každého. To je moje heslo, kterým se v životě řídím.

Foto: Lukáš Filipec