Liga mistrů pokračuje: Oceláři vs. Tampere!

01.09.2018 · Martin Stebel
Páteční nezdar budiž zapomenut, před třineckými hokejisty stojí čerstvá výzva! V neděli od 17:30 bude WERK ARENA patřit další kvalitní evropské konfrontaci. Oceláři tentokrát zkříží hokejky s finským týmem Tappara Tampere. Buďte u toho!

Tappara Tampere

Tým ze třetího největšího města Finska (má přibližně 210 tisíc obyvatel), je stejně jako Oceláři úřadujícím vicemistrem své země. Historie klubu je velmi bohatá a úspěšná. Tappara dokázala v minulosti vychovat takové hráče jakými jsou například Janne Ojanen či bývalý spoluhráč Jaromíra Jágra z Floridy Aleksander Barkov. I v aktuálním kádru vidíme několik jmen, která by v budoucnu měla patřit k tahounům finského národního týmu. Hokejoví odborníci věští skvělou kariéru osmnáctiletému obránci Toni Utunenovi či o rok staršímu útočníkovi Sami Moilanenovi.

V kádru zaujme jméno slovenského střelce Tomáše Záborského. Třicetiletý rodák z Trenčína už v zemi tisíců jezer skoro zdomácněl a své kvality jistě bude chtít ukázat i proti Třinci. Dalším zajímavým jménem je zcela určitě ostřílený obránce Tuukka Mäntylä. Mnohonásobný reprezentant má medaile z několika světových šampionátů a před dvěma roky byl spoluhráčem Tomáše Marcinka v čínském Kunlunu.

Premiéra Tappary v letošní Champions Hockey League nedopadla příliš pozitivně. Finský oddíl sice v pátek v Hamaru vedl už 2:0, ale v konečném zúčtování se radoval norský mistr, který dokázal srovnat skóre a druhý prémiový bod urval v dramatických samostatných nájezdech.

Sestava Tappary Tampere z posledního utkání: Bäckström – Rantakari, Vittasmaki, Kemiläinen, Mäntylä, Elorinne, Rautanen, Utunen – Kuusela, Järvinen, Erkinjuntti - Karjalainen, Malinen, Záborský – Ojamäki, Järvinen, Rauhala – Luoto, Jasu, Levtchi – Moilanen.

Z kabiny Ocelářů

Úvodní vystoupení v letošním ročníku Ligy mistrů nedopadlo pro Slezany dobře, švédský rival ukázal všechny prvky moderního hokeje a zaslouženě triumfoval. Oceláři utrpěli nepříjemnou porážku, ze které se budou chtít velmi rychle oklepat. Na dlouhé smutnění po pátečním střetnutí tedy není čas a ideální možnost ke složení úspěšného reparátu se otevře hned v nedělním podvečeru.

"Naše "severská" skupina je velmi těžká, ale každý zápas je jiný. Věřím tomu, že příští utkání už bude v našem podání lepší. Pro nedělní duel máme v plánu lehce obměnit soupisku, do hry by měli zasáhnout i hráči, kteří v pátek nenastoupili. Nechci předjímat, ale v neděli půjdeme do zápasu s jasným cílem, kterým bude výhra," konstatoval na tiskové konferenci po prvním střetnutí základní skupiny hlavní trenér Václav Varaďa.

Sestava Ocelářů z posledního utkání: Hrubec – M. Adámek, Krajíček, F. Haman, Musil, Matyáš, M. Doudera, L. Kovář – Martin Růžička, Marcinko, Bukarts – O. Kovařčík, Viedenský, Cienciala – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Hladonik, M. Kovařčík – Raška.

O zápase

Termín utkání: Neděle 2. září 2018, 17:30 hod.
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec, Frýdecká 850.
Onlajn přenos: ZDE
Přímý přenos: Sport2 TV

Vstupenky na utkání ve WERK ARENĚ

Cena: 100 Kč, majitelé permanentek vstup volný.
Prodej: Probíhá i přes Ticketportál nebo na pokladně WERK ARENY v den utkání.

Foto: Lukáš Filipec

Dnes v 17:30 | Jun.