Liga je vyrovnaná, tři body jsme potřebovali, říká Buček

30.10.2022 · Daniel Ježek
V zápase s Pardubicemi zapsal první extraligový bod, na ledě Karlových Varů pak premiérovou trefu. Samuel Buček prožil velmi vydařený zápas, mladý slovenský forvard byl nakonec vyhlášen nejlepším Ocelářem utkání.

Po dvou prohrách se Ocelářům opět podařilo zvítězit. Na západě Čech se v prvních dvaceti minutách hrál vyrovnaný hokej, Třinec ale čtyřmi góly v poslední třetině rozhodl o své výhře. „Jsme rádi, že jsme dnes zvítězili, tyto tři body jsme potřebovali. Liga je velmi vyrovnaná. Vary hrají velmi dobře, byť mají hodně zraněných. Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání,“ hodnotil Samuel Buček nedělní klání.

Úřadující mistr měl dobrý vstup do zápasu, ve čtrnácté minutě po trefách Bučka a Hudáčka vedl 2:0. „Chtěli jsme začít dobře již od začátku, nakonec to vyšlo na mě. Já jsem rád, že jsem mohl pomoci týmu,“ pokračuje mladý útočník.

Domácí ale poté dokázali srovnat. Snížení přišlo ještě v první třetině, od dvacáté sedmé minuty pak na kostce opět svítil vyrovnaný stav. „V kabině jsme si o tom říkali. Máme hodně zkušených a výborných hráčů, kteří něco k tomu řekli. Stalo se nám to ale i v minulém utkání, pracujeme na tom, abychom to odstranili,“ připomněl Buček čtvrteční duel s Dynamem.

„Jsme velmi rádi, že jsme třetí třetinu zvládli. Určitě se z toho do dalších zápasů poučíme, abychom hráli celých šedesát minut,“ nabádá slovenský forvard. Třinec ve třetí části skóroval čtyřikrát.

Střelec první třinecké branky byl vyhlášen nejlepším Ocelářem utkání. Po vyhlášení ovšem z tribun zazněl pískot. „Všiml jsem si toho. Ta kritika je oprávněná. Já se snažím na sobě pracovat, vyvíjím se jako hráč i jako člověk. Je to ale oprávněné a tímto bych to uzavřel,“ říká Buček a ještě dodává. „Snažím se na sobě neustále pracovat, abych byl pro tým prospěšný.“

Hráči s drakem na prsou si tak na dlouhou cestu domů přibalili tři extraligové body. „Nálada je vždy výborná po vítězném zápase. Sice to bude dlouhá cesta, ale užijeme si to. Já osobně mám dlouhé cesty rád, hlavně po vyhraných utkáních,“ uzavírá Samuel Buček.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno