Letní dvojderby: Oceláře prověří Vítkovice

13.08.2018 · Martin Stebel
V aktuálním týdnu mohou fanoušci Ocelářů vidět své oblíbence hned třikrát v akci. Sobotnímu testu proti ruskému Soči budou předcházet hned dvě konfrontace s vítkovickou Riderou. Úvodní měření sil je v Ostravar aréně naplánováno na úterý 14. srpna, o den později bude WERK ARENA svědkem odvety. Obě utkání mají stanovený začátek na 17:00 hodin. Buďte u toho!

HC Vítkovice Ridera

Ostravský klub nemusel po konci uplynulé sezony učinit v kádru zásadní personální turbulence. V týmu z moravskoslezské metropole už nefiguruje například jméno beka s reprezentačními zkušenostmi Lukáše Kloka, který posílil bratislavský Slovan. Dres s rytířem Vítkem nebude déle oblékat ani zkušený slovenský obránce Karol Sloboda či dravý útočník Petr Kolouch. V kolonce příchody se však Rideře povedlo ulovit několik velice zajímavých jmen. Z Jihlavy přicestoval spolehlivý švédský defenzor Erik de la Rose a taky nadějný Petr Šidlík. Ofenzivní řady poté doplnil věkem stále mladý explzeňský rychlík Jan Schleiss.

Vítkovičtí už v rámci letního přípravného cyklu stihli rozehrát hned tři zápasy. Nejprve během výjezdového souboje těsně přetlačili Havířov (3:2p), poté v domácím prostředí zdolali Bratislavu 3:1, ale naposledy v obrovském horku a v téměř nehokejových podmínkách podlehli na vsetínském Lapači urputně bojovnému domácímu výběru 1:2.

"Všichni víme, že naše mužstvo je nějakým způsobem pohromadě a z více, než tří čtvrtin víme, jak vypadá. Teď jde jen o to, aby si to všechno sedlo. A od toho je právě tento týden, kdy nás čekají tři těžké zápasy s atraktivními a top soupeři. A já doufám, že se nám podaří uskutečnit to, co jsme si naplánovali, aby se obnovily vazby z minulé sezony, nebo se uskutečnily nové,“ řekl klubovému webu generální manažer a hlavní trenér v jedné osobě Jakub Petr.

Poslední přípravné utkání, středa 8. srpna 2018:

VHK ROBE Vsetín – HC Vítkovice Ridera 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branka Vítkovic: 2. Kurovský (Roman).
Sestava Vítkovic: Dolejš – Hrbas, Baranka, de la Rose, D. Krenželok, Šidlík, Černý, Výtisk, P. Trška – Kucsera, Lev, Schleiss – Kurovský, Roman, Tybor – Szturc, Š. Stránský, P. Zdráhal – Olesz, Mahbod, Dej.

Z kabiny Ocelářů

Zatímco Ostravští už sehráli tři přípravné duely, třinečtí borci se dosud zaměřili víc na tréninkový proces než zápasové zatížení. V minulém týdnu se červenobílí představili na ledě Olomouce, kde uhráli remízu a padli teprve v nájezdech. Nutno dodat a připomenout, že Oceláři nastoupili pouze ve třech formacích, oproti tomu Hanáci pravidelně točili všechny čtyři lajny.

I pro střetnutí ve Vítkovicích lze očekávat odlišnou sestavu, než jaká byla k vidění v Olomouci. Záměr je zcela logický a zřejmý - poskytnout šanci co největšímu počtu adeptů pro co nejpřesnější volbu finální verze kádru směrem k soutěžním zápasům.

"Byl to velice těžký zápas, šli jsme do něj z plného tréninku. Myslím si, že v této části přípravy můžeme být s naší hrou spokojeni, kluci to opravdu zvládli, oba celky to stálo spoustu sil, my jsme šli na tři pětky, neboť přípravu takto chceme hrát, aby kluci byli v tempu, takže co se týká hry a nasazení, tak jsme s výkonem spokojení," glosoval čtvrteční zápas v Olomouci asistent hlavního trenéra Jiří Raszka.

Poslední přípravné utkání, čtvrtek 9. srpna 2018:

HC Olomouc - Oceláři Třinec 3:2sn (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branka Ocelářů: 46. Bukarts (Chmielewski, Smetana), 51. Hrňa.
Sestava Ocelářů: Hrubec (Loubal) – Musil, Roth, Smetana, Doudera, Kovář, Bartko, Zahradníček – Bukarts, Vlach, Chmielewski – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký, Hladonik, Hrňa – Adamský.

O zápasech

Termíny utkání: Úterý 14. a středa 15. srpna 2018, 17:00 hod.
Místa utkání: Ostravar aréna, WERK ARENA.
Onlajn přenosy: ZDE a ZDE

Vstupenky na utkání v Ostravar aréně

Cena: 50 Kč, děti do 120 cm výšky zdarma.
Prodej: Pokladny Ostravar arény (u všech tří vstupů – od ulice Ruské, od ulice Závodní, od hotelu Clarion) – v den utkání od 15:30 hodin.
Upozornění: Z důvodu rekonstrukcí skyboxového patra budou horní řady sektorů A1 – A5 a B1 – B5 uzavřeny (od řady 14 výše). HC Vítkovice Ridera prosí fanoušky o dodržování zákazu vstupu do prostorů vyhrazeného páskou.

Vstupenky na utkání ve WERK ARENĚ

Cena: 50 Kč, majitelé permanentek vstup volný.
Prodej: Probíhá i přes Ticketportál nebo na pokladně WERK ARENY v den utkání.

Foto: Lukáš Filipec