Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Kurovský: Všichni hrajeme na hraně sil

10.04.2023 · Adam Sušovský
Je snad expertem na uklidňující góly do prázdné branky? Ne, to berte s nadsázkou, i když... Daniel Kurovský stejně jako v pátém čtvrtfinále jistil vítězství Ocelářů také v důležité páté semifinálové bitvě, tentokrát puk zavezl až za brankovou čáru. "Všichni hrajeme na hraně sil," prohlásil po zápase, díky kterému má Třinec postupový mečbol.

Máte mečbol po mimořádně obětavém výkonu, jak cenný je?

Pořád je jeden zápas před námi, pořád se soustředíme na naší hru. Důležité vítězství to je, ale mečbol musíme teprve potvrdit. 

Definitivní jistotu a klid jsi dal Ocelářům stejně jako v zápase č. 5 na Spartě gólem do prázdné branky. Puk jsi za brankovou čáru vyloženě dovezl, nechtěl jsi střílet?

Když jedete na prázdnou branku, máte milion myšlenek v hlavě. Chtěl jsem si být stoprocentně jistý, pár hráčům se stalo, že v podobné situaci nedali. Nechtěl jsem být dalším, co bude mít na Youtube video s miliony zhlédnutí (směje se). 

Blízko jsi byl už gólu ve druhé třetině, trefil jsi horní tyčku. Co chybělo? 

Nevím, asi jsem to měl dát o pár centimetrů níž. 

Klíčové v zápase asi bylo, že jste dokázali přežít úvodní nápor soupeře, souhlasíš?

Bylo jasné, že budou mít tlak. Podívejte se na jejich první lajnu, to jsou hráči z NHL. Základ je je ubránit a pak dát o gól více. 

Další klíčový moment přišel ve druhé třetině, rychlý třinecký obrat skóre…

Dali jsme dva rychlé góly, Pardubice znervózněly. Škoda, že jsme dostali gól na 2:3 v poslední vteřině druhé třetiny, zbytek zápasu by byl asi bez něj trošku klidnější. 

Ubránit vedení se Ocelářům ale nakonec povedlo, na konci ses po písknutí ještě zapojil do bitky, ze které tě odtahoval Martin Růžička. Tvůj pohled?

Ten pardubický hráč tam ležel chvíli na Vožuchovi, tak jsem je chtěl od sebe oddělit. Prát se a oslabovat svůj tým jsem nechtěl. 

Jak těžký bude zápas číslo šest?

Každý zápas s Pardubicemi je těžký, hrajeme všichni na hraně svých sil. Musíme udržet emoce na uzdě a neoslabovat více tým. 

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Dukla Jihlava
HC Oceláři Třinec