Kundrátek opět v Třinci: Fanouškům chci poděkovat, hnali nás

20.02.2022 · Patrik Czepiec, Foto: Lukáš Filipec
Menší polovina třineckých olympioniků se v neděli vrátila zpátky do WERK ARÉNY. Dvojice reprezentačních obránců Tomáš Kundrátek a David Musil měla do zápasu s Libercem vlažný vstup a brzy dovolila únik Marka Zachara i úspěšný kontr Jana Ordoše. Postupně se její výkon zvedal, ale na body Oceláři po výsledku 2:4 nedosáhli. „V první třetině jsem se moc dobře necítil. Nemůžu to však svádět na olympiádu nebo cestování,“ pověděl Kundrátek.

Tomáši, co utkání rozhodlo?

Jednoznačně si myslím, že první třetina, kdy jsme udělali hodně individuálních chyb vzadu. Týmu, ale i mě jako hráči, se ta část zápasu vůbec nepodařila. Pak jsme se zvedli, měli jsme hodně šancí, ale neproměnili jsme je. Musím říct, že Mazi (Marek Mazanec) chytal neskutečně, bylo na něj několik nájezdů, kdy nás podržel.

Pomohlo týmu psychicky, že rozhodčí neuznali trefu, která by případně znamenala skóre 0:3?

To už by bylo otřesné. Ale bohužel, jeden gól nám na vyrovnání a prodloužení pořád scházel.

V závěru zápasu jste ještě soupeři zavařili, že?

Jak jsem říkal, měli jsme skvělé šance, zdá se mi, že jsme je skoro nepustili z pásma. Škoda, že z naší strany nepadl gól.

Jak jsi se po olympiádě a náročném cestování na ledě společně s Davidem Musilem cítil?

První třetina musela vypadat tak, že jsem se moc dobře necítil. Nemůžu to ovšem svádět na olympiádu. Jsme profesionálové a na zápas se musíme připravit. Bohužel, první třetina se mi nepovedla.

Jak vnímáš slovenský úspěch na olympijských hrách v podobě získaného bronzu, na který dosáhli i Oceláři Marinčin, Roman a Daňo?

Za výkon v zápase o třetí místo si to zasloužili, hráli výborně. Celý třinecký tým jim psal, velká gratulace. I my Češi jsme určitě chtěli přivézt medaili. Olympijská vesnice byla nádherná a je snem každého hráče se tam dostat.

Po necelých třech měsících je v hale mnohem větší počet fanoušků. Co na to říkáš?

Bylo to super, příjemná změna. Fanoušci nás hnali dopředu, takže jim děkuji, že přišli. I oni měli určitě radost z toho, že se mohli podívat na hokej.