Krajíček o letošní CHL: Ambice máme vysoké!

24.08.2019 · Martin Stebel
Už jen několik dnů zbývá do zahájení šestého ročníku Champions Hockey League. Popáté v evropské soutěži nebudou scházet ani současní extraligoví mistři z Třince. Jak se na letošní ročník těší obránce Ocelářů LUKÁŠ KRAJÍČEK?

O letošních cílech třineckého týmu

Máme těžké soupeře, ale připravíme se poctivě na každý jednotlivý zápas. Start každé soutěže je hrozně důležitý a když zvládnete první zápas, už se na to většinou nabalují ty další. Teď nás musí zajímat jen první zápas. Prvotním cílem určitě musí být postup do play-off, celkově bychom si ale měli klást vyšší cíle. Už jednou jsme postoupili do semifinále a víme, jak to chutná. Tým jsme oproti loňsku moc nezměnili, což vnímám jako výhodu. Bude to trochu snadnější také pro trenéry při skládání sestavy.

O soupeřích v základní skupině CHL

Proti Finům jsme už několikrát hráli, je to vždy velká kvalita, umí hrát tvrdě a rychle. Totéž platí o Švýcarech, ty už jsme také zažili, víme, jaké mají přednosti. Bělorusové budou určitě nepříjemní. Hrál jsem tam šest let, mám tedy trochu přehled o tom, jaký hokej Junosť předvádí. Je to v podstatě ruská škola, hra založená hodně na technice. Myslím, že nás nic nepřekvapí. Na Minsk mám jen ty nejlepší vzpomínky, je to hokejové město, lidí ho tam milují, je to sport číslo jedna. V hale bude spousta domácích fanoušků, budou tam i naši fandové. Myslím, že nás čeká výborný zápas.

O náročnosti programu - Extraliga, CHL, Spengler Cup

Nemyslím si, že bude problém s fyzičkou. CHL jsme poslední dva roky hráli souběžně s extraligou a dalo se to v pohodě zvládnout. V české lize z toho bylo stříbro plus zlato a v Lize mistrů jednou semifinále. Náročné to bude, ale nemám obavy, že bychom měli mít problémy. CHL posouvá hráče na jiný level, každý jednotlivec ze sebe musí vymačkat maximum. Nastoupíte proti hráčům, kteří často měli minulost v NHL. Pro mladé i pro starší to je vždy motivační.

O aktuální síle kádru Ocelářů

V obraně i útoku bude velká konkurence, ale to je jen dobře. Budeme hrát dvě soutěže zároveň, do toho Spengler Cup. Nikdy nevíte, kdy přijde zranění, potřebujete víc kvalitnějších hráčů. Máme dva super brankáře, do obrany se vrátil Tomáš Kundrátek. Snad už nebude zapotřebí, aby vzadu vypomáhal Vlado Dravecký, který si ale v play-off počínal skvěle. Budeme ho potřebovat také v útoku. Tým bude znovu silný, možná dokonce ještě lepší než minulou sezonu.