Konečně doma! Oceláři hostí Vítkovice!

06.10.2018 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Série venkovních zápasů je u konce, hráči s drakem na hrudi se vrací do své arény! Oceláře v nedělí čeká třaskavá bitva s regionálním rivalem z Vítkovic, očekávat lze atraktivní podívanou jak na ledě, tak v hledišti. Největší extraligové derby startuje v 17 hodin, nenechte si tento duel ujít!

Sponzorem nedělního domácího utkání Tipsport extraligy mezi Oceláři a Vítkovicemi je společnost Rovakotan, s.r.o.

HC Vítkovice Ridera

Vítkovičtí v minulém ročníku postoupili do čtvrtfinále play off, v něm ale nestačili na mistrovskou Kometu. Před letošní sezonou se mnoho změn v kádru Ostravanů neudálo. Tým opustilo šest hráčů, hlavní trenér Jakub Petr již nemůže počítat se službami Karola Slobody, Milana Bartoviče, Petra Koloucha, Marka Kaluse, Vojtěcha Tomiho a Lukáše Kloka. Dres s rytířem Vítkem naopak nově oblékají Jan Schleiss, Erik de la Rose, Petr Šidlík a Tomáš Černý..

V přípravě klub z moravské části Ostravy sehrál jedenáct duelů s bilancí pěti výher a šesti porážek. Do nové sezóny pak Vítkovice vstoupily dobře, ze sedmi duelů Ostravané vyhráli pět. Se získanými šestnácti body Vítkovičtí drží třetí příčku tabulky, bod za druhým Litvínovem. Naposledy Ridera loupila na ledě chomutovských Pirátů. „Mám rozpolcené pocity. Degradujeme svůj výkon z první poloviny utkání. Dostali jsme Chomutov do hry, což bylo podobné jako v utkání se Zlínem. Jsme spokojeni se třemi body. Jedna strana je ta urputná bojovnost s vynikajícím výkonem gólmana, na čemž chceme stavět. A pak je druhou stranu musím přiznat, že si Chomutov body zasloužil,“ řekl Jakub Petr po posledním duelu.

Poslední zápas Vítkovic

5. října 2018: Piráti Chomutov – HC Vítkovice Ridera 2:3 (0:2, 2:1, 0:0).
Branky a nahrávky: 33. Huml, 35. J. Stránský – 15. Tybor (O. Roman), 18. P. Zdráhal (Š. Stránský, de la Rose), 29. Schleiss (Szturc, Šidlík).
Sestava Vítkovic v posledním zápase: Bartošák – Výtisk (C), de la Rose, D. Krenželok, Šidlík, Hrbas, Baranka – Szturc (A), Lev (A), Schleiss – Dej, Mahbod, Pytlík – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal.

Erik Hrňa: Věřím, že se od výhry v Litvínově odrazíme

Oceláři v pátek přerušili šňůru porážek a na své konto zapsali další tři body. Hráči s drakem na hrudi jako první v sezoně porazili dosud bezchybný Litvínov, Šimon Hrubec navíc zapsal druhou nulu, která je jeho celkově třicátá druhá. Zajímavý zápas odehrál Erik Hrňa, který se do Litvínova přesouval až v den zápasu. Třinecký útočník nakonec asistoval u druhé branky Lukáše Krajíčka. V neděli Slezany čeká atraktivní a těžký souboj s regionálním rivalem z Vítkovic.

Eriku, zažil jsi vítězný návrat do sestavy Ocelářů, jak jsi ten zápas vnímal?
Pro mě to začalo rozbruslením, protože jsem poslední dva dny nebyl na ledě. Udělal jsem dvě tempa a říkal si, že se nemůžu rozjet. Ze začátku jsem na led chodíval jen občas, abych se do toho dostal. Pak přišla asistence a hrálo se lépe. Jsem rád, že jsme to zvládli a bude to odrazový můstek do budoucna.

Kdy jsi se dozvěděl, že budeš hrát v Litvínově?
V den zápasu jsem přijel do Frýdku, bylo něco kolem osmé, půl deváté. Vybaloval jsem věci z auta a volal mi Jarda Kameš. Řekl jsem ok, sbalil jsem se a nabral mě tiskový mluvčí.

Jak těžké je pro hokejistu se přenastavit z tréninkového módu do zápasového? Navíc s tou dlouhou cestou.
Cesta byla dost dlouhá, aby se na to člověk připravil. Hlavně jsem se potřeboval rozhýbat, takže jsem si před rozbruslením dal dynamičtější rozcvičku. Stejně to ale na rozbruslení nebylo poznat. Stihli jsme všechno, stejně je pořád lepší jet o den dřív. Člověk má nějak nastavený režim a pokud je zvyklý si před zápasem lehnout, tak je lepší postel, než auto.

Jak to s tebou bude dál? Tušíš, jaký budeš mít režim?
Zatím nevím, všechno se dozvím později. Záleží to na trenérech, tohle nijak neovlivním.

Poslední zápas Ocelářů

5. října 2018: HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 0:2 (0:2, 0:0, 0:0).
Branky a nahrávky: 9. Adamský (M. Kovařčík), 18. Krajíček (Hrňa).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Gernát, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš – Chmielewski, Marcinko, Martynek – Adamský (A), Cienciala, Svačina – Kofroň, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký (A), Mikulík, Rudovský – Hrňa.

Poslední vzájemný zápas

Oceláři zvládli obě přípravná utkání s Vítkovicemi před startem extraligového ročníku 2018/19. Po úterní výhře v Ostravě se jim podobný kousek podařil i v odvetě o den později pod Javorovým. Svěřenci trenéra Varadi vyhráli 3:1. Góly vstřelili bratři Kovařčíkové a Hrňa.

15. srpna 2018 (příprava): HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. M. Kovařčík (Roth, Viedenský), 23. O. Kovařčík (Cienciala, Roth), 59. Hrňa – 37. Olesz (Trška, Dej).

O zápase

Hrací den: 8. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 7.10.2018, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: Hokejka TV

Statistika HC Oceláři Třinec HC Vítkovice Ridera
Umístění v tabulce 11. 3.
Bilance v TELH 7 zápasů, 2-0-0-5, skóre 10:15, 6 bodů 7 zápasů, 5-0-1-1, skóre 15:10, 16 bodů
Bilance doma/venku 1 zápas, 0-0-0-1, skóre 2:3, 0 bodů 4 zápasy, 3-0-0-1, skóre 8:6, 9 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 3-0-1-6, skóre 18:29, 10 bodů (včetně CHL) 10 zápasů, 6-1-2-1, skóre 28:17, 22 bodů (včetně přípravy)
Aktuální série 1 výhra 2 výhry